Windows 10 Windows 7'ye Format Atarken Load Driver Sorunu

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Msi b150m bazooka anakartı, Windows 10 64 bit işletim sistemine sahibim. Akrabamda fazladan Windows 7 64 bit pro işletim sistemi olduğunu söyledi ve Windows 10'a yükseltebileceğimi söyledi.
Bunun için ilk olarak Windows 7'yi yüklemem gerekiyordu format atmak için Windows 7 usb/dvd toolla boot usbsi oluşturdum. Dil kısmını geçtikten sonra load driver hatası çıktı karşıma.
Denenen yöntemler:
- Bios update
- Anakart sitesinden sata driverlerını yüklemek
- Anakarta takılı sata kablosunun yerini değiştirmek
- Harddiskimin mbr mi gpt mi olduğunu öğrenip ona göre rufus ile usb boot hazırladım. Mbr imiş bu arada. Burada biosumda boot kısmında normal harddiski gördüğünü ama Uefi harddiski görmediğini fark ettim sorun büyük ihtimalle buradan kaynaklandığını düşünüyorum. Usbyi hem normal hem de Uefi usb olarak görüyor ama harddiski görmüyor.
- Yukarıda da dediğim gibi rufus ile mbr Uefi boot usbsi ile denedim
Bütün bunları yapmama rağmen hala sorunu çözemedim. Usb 2.0 portunda da denedim 3.0 ile de. Biosda bi ayar daha fark ettim. Biosumda sadece ahci var ide veyahut diğer ayarlar yok(Ne olduklarını tam olarak bilmiyorum bazı sitelerde değiştirerek deneyin yazmışlardı sadece bunu yapamadığımı belirtmek istedim). Yardım ederseniz çok mutlu olurum orijinal windowsu kaçırmak istemem. :sinsi:

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    204,8 KB · Görüntüleme: 396
Tabii ki. Ancak elinizdeki keyin satın alınmış bir windows keyi olması gerek. Elinizde satın alınmış dvd li bir windows 7 var ise direkt 10 yükleyip keyini kullanabilirsiniz.

Tabii ki. Ancak elinizdeki keyin satın alınmış bir windows keyi olması gerek. Elinizde satın alınmış dvd li bir windows 7 var ise direkt 10 yükleyip keyini kullanabilirsiniz.
Bazı yerlerde update yoluyla güncelleme yapılmasının gerektiğini okudum. Windows 10 a güncellerken anakarta da işliyormuş gibi yazılar okudum. Açıkcası riske de girmek istemiyorum şuan akrabam yurt dışında. O döndüğünde bakacak. Zaten ssd alma gibi bir durumumda olabilir yakın zamanda. Sağol yardımların için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı