Windows 10 "Windows'u etkinleştir" yazısı ne anlama geliyor?

Enes13254

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarı aldığımda (3 ay önce falandı) bilgisayar FreeDOS olarak gelmişti ve tanıdığım bir bilgisayarcıda Windows yüklemiştik (Windows 10 Pro). Bu gün baktığımda bilgisayarın sağ altında Windows'u etkinleştir yazıyor. Araştırdım biraz yaklaşık 1000 lira gibi ücreti var orijinal lisansın. Bazı yerlerde ise remowewat gibi bazı uygulamalarla falan yazıyı kapatabileceğimi gördüm ama pek güvenmedim. Eğer etkinleştirmezsem ne gibi sıkıntılar olur ya da bu 3. parti uygulamalar ne kadar güvenli?

Deneme sürümü yüklemiş olabilir. Deneme sürümü uzatma komutları vardı onlara bakabilirsiniz (kms’den bahsetmiyorum yanından bile geçmeyin bence). Onun dışında sanırsam duvar kağıdı değiştirememe gibi küçük farklılıklar vardı.

Arkadaşlar ben bilgisayarı aldığımda (3 ay önce falandı) bilgisayar FreeDOS olarak gelmişti ve tanıdığım bir bilgisayarcıda Windows yüklemiştik (Windows 10 Pro). Bu gün baktığımda bilgisayarın sağ altında Windows'u etkinleştir yazıyor. Araştırdım biraz yaklaşık 1000 lira gibi ücreti var orijinal lisansın. Bazı yerlerde ise remowewat gibi bazı uygulamalarla falan yazıyı kapatabileceğimi gördüm ama pek güvenmedim. Eğer etkinleştirmezsem ne gibi sıkıntılar olur ya da bu 3. parti uygulamalar ne kadar güvenli?

Büyük ihtimal bilgisayarcı KMS ile lisanslamış. KMS lisansları 3 ay sürüyor sonra bitiyor. OEM Key satın alıp etkinleştirebilirsiniz.

Normal lisans diye birşey yok
Üç çeşit lisans var Retalil Oem ve Mak. Mak sakın almayın.
Retail ve Oem ise iyidir.

Geri
Yukarı