Windows 10 Winload.exe hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cihatemre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar usb'den pisi linux kuracaktım kur dedım kurma ıslemıne gectı hata verdı ben de yenıden baslattım pc'yı ve su hatayı aldım.

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Her şeyim C'de. İnternete baktım kafam karıstı. Biri net bir şekilde anlatsın lütfen.

ba0b80c37de9103-950x537.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sürücüye farklı işletim sistemleri kurmamaya çalışın. Önyükleme dosyaları etkileniyor.

Yapmanız gereken Windows 10 USB kurulum medyası ile bilgisayarınızı başlatmak. Dil seçimi yaptıktan sonra sol altta tamir bölümüne gelin. Tamir bölümünde gelişmiş seçeneklerden başlangıç onarma yapmayı deneyin. Başlangıç onarma işe yaramadıysa ve ya elinizde eski işletim sistemine ait (Windows 7, 8, 8.1) USB kurulumu varsa gene tamir bölümünden komut satırına ulaşın ve bu komutları çalıştırın. Rebuildbcd komutu işletim sistemi bulursa evet deyip listeye ekleyin. Sorun çözülmezse geri dönüş yapın.

Kod:
Bootrec /fixmbr
Bootrec /fixboot
Bootrec /rebuildbcd

IMAG2067.jpg
IMAG2068.jpg
Arkadaslar easy recovery programinida indirdim oda boyle bi hata verdi. Sorun su bcd dosyasini bir turlu bulamiyorum. BCD dosyasini elle de atiyamiyorum. Baska bi surucuye win 10 yukledim ve ve acamadigim ssdim gozukur bcd dosyasini ora elle koysam olurmu nasil olur mutlaka o ssdye ulasmaliyim hayati bilgilerim orda recep bey yardim edin cevrenize bi sorun lutfen bootrec/ rebuildbcd yapiyorum ama nafile yes no cikmiyor. BCD dosyasi hep kayip easy rocovery ile sistem dosyalarina ulasabiliyorum BCD dosyasini bulsam bi yerden c ye atsam olur mu?

EasyBCD programıyla başka diskte BCD dosyası oluşturabiliyorsunuz. Ama aynı kapıya çıkar. Sizin sistem dosyalarınız silinmiş olabilir o yüzden rebuildbcd işletim sistemi bulamıyordur. Önemli bir nokta ise bu işlemleri yaparken sadece bir disk takılı olsun. Ayrıca Windows klasörü yerinde duruyor mu emin misiniz? Sistem dosyaları olmalı ki evet burada işletim sistemi var deyip ekleyebilmeli. Zaten Easy Recovery Programı da burada işletim sistemi yok demiş. Büyük ihtimal sistem dosyaları silinmiş. Ama diğer dosyalarınıza 1 TB diskinizdeki Windows 10 üzerinden erişmeyi deneyebilirsiniz.

Keşke sürekli önerdiğim tekrar kurulum seçeneği Windows dışından da başlatılabilse böylece sizin gibi bozulan işletim sistemine sıfırdan temiz kurulum yapmak yerine tekrar kurulumla bütün düzeniniz aynı kalacak şekilde (programlar ve ayarları) eksik dosyalar tamamlanıp kurulum yapılabilir. Bu durumlar için kurtarma USB'si oluşturmak gerekiyor ve ya diskte kurtarma bölümü varsa buradan da geri dönüş yapılabiliyor. Kurtarma USB'si yoksa temiz kurulum yapmaktan başka çare kalmıyor.

Son düzenleme:
Peki yeni diske kurdugum windowsun icindeki windows klasorunu oraya kopyalasam olurmu ve bcd programiyla olusturdugum bcd dosyasini nereye kopyalicam? Dedigim gibi sistem dosyalarina ulasabiliyorum bi sekilde duzeltmem lazim.

EasyBCD programıyla başka diskte BCD dosyası oluşturabiliyorsunuz. Ama aynı kapıya çıkar. Sizin sistem dosyalarınız silinmiş olabilir o yüzden rebuildbcd işletim sistemi bulamıyordur. Önemli bir nokta ise bu işlemleri yaparken sadece bir disk takılı olsun. Ayrıca Windows klasörü yerinde duruyor mu emin misiniz? Sistem dosyaları olmalı ki evet burada işletim sistemi var deyip ekleyebilmeli. Zaten Easy Recovery Programı da burada işletim sistemi yok demiş. Büyük ihtimal sistem dosyaları silinmiş. Ama diğer dosyalarınıza 1 TB diskinizdeki Windows 10 üzerinden erişmeyi deneyebilirsiniz.

Keşke sürekli önerdiğim tekrar kurulum seçeneği Windows dışından da başlatılabilse böylece sizin gibi bozulan işletim sistemine sıfırdan temiz kurulum yapmak yerine tekrar kurulumla bütün düzeniniz aynı kalacak şekilde (programlar ve ayarları) eksik dosyalar tamamlanıp kurulum yapılabilir. Bu durumlar için kurtarma USB'si oluşturmak gerekiyor ve ya diskte kurtarma bölümü varsa buradan da geri dönüş yapılabiliyor. Kurtarma USB'si yoksa temiz kurulum yapmaktan başka çare kalmıyor.
?

Easy BCD ile uğraşmayın. Zaten işletim sistemi dosyaları olsaydı Easy Recovery ve rebuildbcd komutları işletim sistemini bulacaktı. Şu anda diğer sisteminize girin ve bozuk olan işletim sisteminde eksik dosyaları ve klasörleri araştırın winload.exe gibi bunları yerlerine kopyalamayı deneyin. Daha sonrasında rebuildbcd komutunu deneyin. Belki bir ihtimal sorununuz düzelir. Rebuildbcd komutu işi otomatik yaparken EasyBCD ile uğraşmanıza gerek yok. EasyBCD güzel program ama şu an için bir faydası dokunacağını düşünmüyorum.

Easy BCD ile uğraşmayın. Zaten işletim sistemi dosyaları olsaydı Easy Recovery ve rebuildbcd komutları işletim sistemini bulacaktı. Şu anda diğer sisteminize girin ve bozuk olan işletim sisteminde eksik dosyaları ve klasörleri araştırın winload.exe gibi bunları yerlerine kopyalamayı deneyin. Daha sonrasında rebuildbcd komutunu deneyin. Belki bir ihtimal sorununuz düzelir. Rebuildbcd komutu işi otomatik yaparken EasyBCD ile uğraşmanıza gerek yok. EasyBCD güzel program ama şu an için bir faydası dokunacağını düşünmüyorum.
Yeni sistemimin icindeki windows dosyasini tumuyle eski sisteme kopyalasam degistir desem olmayan dosyalar değişse oyle olurmu ama zaten eksık dosyaları bulması ıcın usbden wın10 ısosunu koyuyorum. Ordan bulması lazım degıl mı ? Bı o esay recovery denen program tonla para o işi yapamazsa kim yapıcak bırde o yenıden kopyaladıgım dosyalar eskı dosyalarımı masuustumu etkılemez dımı bı sekılde eskıye donmem lazım.

Yeni sistemimin icindeki windows dosyasini tumuyle eski sisteme kopyalasam degistir desem olmayan dosyalar değişse oyle olurmu ama zaten eksık dosyaları bulması ıcın usbden wın10 ısosunu koyuyorum ordan bulması lazım degılmı bı o esay recovery denen program tonla para o işi yapamazsa kim yapıcak bırde o yenıden kopyaladıgım dosyalar eskı dosyalarımı masuustumu etkılemez dımı bı sekılde eskıye donmem lazım
Goruldugu uzere 2 ye bolunmus c hangısıne dosyaları kopyalamam lazım.

USB'den Windows 10 isosunu koymak olmaz. Iso içeriği farklı kurulmuş Windows içeriği farklı. Direk Windows klasörünü kopyalamayı denerseniz de sorun yaşayabilirsiniz. Tek tek inceleyin eksik dosyaları. Fazla değilse kopyalamayı deneyin. Windows olan klasöre kopyalayacaksınız. C sürücüsü içindeki diğer dosyalarınızdan önceki işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücü olup olmadığını anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu şekilde çok düşük ihtimal de olsa sistemi çalıştırabilirsiniz. Sistemi çalıştırabilirseniz tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Tekrar kurulum yapınca eksik olan dosyalar tamamlanır ama programlarınız, ayarları ve dosyalarınız kaybolmaz. Düzeniniz aynı şekilde kalır. Tekrar kurulum için Windows Medya Oluşturma Aracını çalıştırıp ileri ileri ileri demeniz yeterli.

Ayrıca güvenli kipe girmeyi de deneyin. Güvenli kipe girerseniz tekrar kurulum başlatabilirsiniz.

Bu kısmı okuyun önemli. Aklıma bir şey daha geldi. Belki düzelir. Sadece bozuk diskiniz takılı olacak şekilde Windows 10 USB kurulumu ile bilgisayarı başlatın. Daha sonra sol alttaki tamir bölümünden gelişmiş ayarlardan komut satırına girin ve bu komutu çalıştırın.

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess

F sürücüsü Windows 10 usb kurulumunun yer aldığı sürücü olacak. USB hangi sürücü olduğunu anlamak için tek tek F: gibi sürücü adlarını yazıp enter dedikten sonra dir yazıp çalıştırın. Setup.exe dosyasının olduğu sürücü USB sürücüsüdür.

USB'den Windows 10 isosunu koymak olmaz. Iso içeriği farklı kurulmuş Windows içeriği farklı. Direk Windows klasörünü kopyalamayı denerseniz de sorun yaşayabilirsiniz. Tek tek inceleyin eksik dosyaları. Fazla değilse kopyalamayı deneyin. Windows olan klasöre kopyalayacaksınız. C sürücüsü içindeki diğer dosyalarınızdan önceki işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücü olup olmadığını anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu şekilde çok düşük ihtimal de olsa sistemi çalıştırabilirsiniz. Sistemi çalıştırabilirseniz tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Tekrar kurulum yapınca eksik olan dosyalar tamamlanır ama programlarınız, ayarları ve dosyalarınız kaybolmaz. Düzeniniz aynı şekilde kalır. Tekrar kurulum için Windows Medya Oluşturma Aracını çalıştırıp ileri ileri ileri demeniz yeterli.

Ayrıca güvenli kipe girmeyi de deneyin. Güvenli kipe girerseniz tekrar kurulum başlatabilirsiniz.

Bu kısmı okuyun önemli. Aklıma bir şey daha geldi. Belki düzelir. Sadece bozuk diskiniz takılı olacak şekilde Windows 10 USB kurulumu ile bilgisayarı başlatın. Daha sonra sol alttaki tamir bölümünden gelişmiş ayarlardan komut satırına girin ve bu komutu çalıştırın.

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess

F sürücüsü Windows 10 usb kurulumunun yer aldığı sürücü olacak. USB hangi sürücü olduğunu anlamak için tek tek F: gibi sürücü adlarını yazıp enter dedikten sonra dir yazıp çalıştırın. Setup.exe dosyasının olduğu sürücü USB sürücüsüdür.
Yani f sürücüsü benim usb belleğim olacak dimi eve gidip deneyıyyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı