Windows 10 Winload.exe hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önyükleme dosyaları bozulsa dediğim yöntemleri uygulayarak zaten önyükleme kısmını düzeltebilirdi. Sistem dosyaları silinmiş ve ya bozulmuş belli ki. Live linux falan uğraşmanıza gerek yok temiz kurulum dosyalarınıza zarar vermez (format atmaz, bölüm silmezseniz). Kurulum yaptıktan sonra Windows işletim sisteminin oluşturduğu klasörlerin içindeki dosyaları Windows.old klasöründen alabilirsiniz. Ayrıca arkadaş kaybetmek istemiyorum diye söyleyince yardımcı olmaya çalıştım. Uzatma diye bir şey yok arkadaş sistemini kurtarmak istiyor ben de yardımcı oluyorum. Yapabileceği alternatifleri sunuyorum. Temiz kurulum yapmak en son düşünülecek şey olmalı. Şu durum benim bilgisayarıma olsa düzenim bozulmasın diye ben de uğraşırım. Zaten düşük ihtimal olduğunu söyledim. Arkadaş soru sormasa ben de cevap vermeyecektim.

Son düzenleme:
Kısa ve net:
Kurmaya çalıştığınız sistem Windows önyüklemeni bozmuş.
Yapacağın şey: Önemli dosyalarını live linux ile alıp, C diskine Windows formatı atman. Bu kadar niye konuyu uzatıyorsunuz.
Acınca ayarlarım ve masaustun aynı olsun dıye konuyu uzatmıyoruz cozum arıyoruz kendını ustun zeka zannedıp yargılama.

Önyükleme dosyaları bozulsa dediğim yöntemleri uygulayarak zaten önyükleme kısmını düzeltebilirdi. Sistem dosyaları silinmiş ve ya bozulmuş belli ki. Live linux falan uğraşmanıza gerek yok temiz kurulum dosyalarınıza zarar vermez (format atmaz, bölüm silmezseniz). Kurulum yaptıktan sonra Windows işletim sisteminin oluşturduğu klasörlerin içindeki dosyaları Windows.old klasöründen alabilirsiniz. Ayrıca arkadaş kaybetmek istemiyorum diye söyleyince yardımcı olmaya çalıştım. Uzatma diye bir şey yok arkadaş sistemini kurtarmak istiyor ben de yardımcı oluyorum. Yapabileceği alternatifleri sunuyorum. Temiz kurulum yapmak en son düşünülecek şey olmalı. Şu durum benim bilgisayarıma olsa düzenim bozulmasın diye ben de uğraşırım. Zaten düşük ihtimal olduğunu iki kere söyledim. Arkadaş soru sormasa ben de cevap vermeyecektim.
Allah razı olsun kardeşim sen yardımı esirgeme bunlar yardım edene köstek eden tiplerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dism komutu USB'den komut satırına girince çalışmıyormuş. İşletim sisteminin içindeyken çalışıyor.

Son düzenleme:
Buyuk ihtimal dosya silinmiş veya kurulum filan yaptıysan o dosya yüklenmemiş. En iyisi sen bir yerden cd al 10 liraya satıyorlardı. Herhalde ama tavsiyem orjinal cd alman tak bilgisayara cd yi boot et yükle sorundan kurtul :) Aksi takdirde cok ugrasırsın.

buyuk ihtimal dosya silinmiş veya kurulum filan yaptıysan o dosya yüklenmemiş en iyisi sen bir yerden cd al 10 liraya satıyorlar dı herhalde ama tavsiyem orjinal cd alman tak bilgisayara cd yi boot et yükle sorundan kurtul :) !!! aksi takdirde cok ugrasırsın
Baslangıc su pisi linux yukleyeyım dedım. O yukledı hata verdı tekrar baslatınca hata veerdı ve sorun bu işte cd alıp boot etsem ne olcak USB'den yaparım. Benım amacım masaustumu ayarlarımı kaybetmemem.

Dism komutu USB'den komut satırına girince çalışmıyormuş. İşletim sisteminin içindeyken çalışıyor.
O kmut işe yaramayacak mı şimdi?

acınca ayarlarım ve masaustun aynı olsun dıye konuyu uzatmıyoruz cozum arıyoruz kendını ustun zeka zannedıp yargılama

Allah razı olsun kardeşim sen yardımı esirgeme bunlar yardım edene köstek eden tiplerdir
Şimdi hatırladım dism komutu değil de sfc komutu sistem dışından çalıştırılabiliyor. Şimdi yapmanız gerekenleri anlatıyorum beklemede kalın.

Dediğim gibi USB'den tamir bölümünden gelişmiş seçeneklere gelip komut satırına ulaştıktan sonra bu komutu çalıştırın.

Kod:
sfc /scannow /offbootdir=D:\ /offwindir=D:\windows

Öncelikle bu işlemleri yaparken sadece bozuk olan SSD ve USB takılı olsun. Şimdi bu komutu çalıştırırken yapmanız gereken bozuk olan işletim sisteminin sürücü harfini bulmak. Daha önce F sürücüsünü bulacaktınız. Şimdi de SSD olan sürücünüzün harfini bulun ve bu harf olan sürücü de windows klasörü olmalı. Yukarıdaki komutta D sürücüsünü o sürücü harfi ile değiştirin. Örneğin windows klasörü olan sürücü G ise komut bu şekilde olmalı.
Kod:
sfc /scannow /offbootdir=G:\ /offwindir=G:\windows

Detaylı bilgi için bu videoyu izleyebilirsiniz. Video Windows 7 için yapılmış ama Windows 10 için de geçerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Şimdi hatırladım disk komutu değil de sfc komutu sistem dışından çalıştırılabiliyor. Şimdi yapmanız gerekenleri anlatıyorum beklemede kalın.

Dediğim gibi USB'den tamir bölümünden gelişmiş seçeneklere gelip komut satırına ulaştıktan sonra bu komutu çalıştırın.

Kod:
sfc /scannow /offbootdir=D:\ /offwindir=D:\windows

Öncelikle bu işlemleri yaparken sadece bozuk olan SSD ve USB takılı olsun. Şimdi bu komutu çalıştırırken yapmanız gereken bozuk olan işletim sisteminin sürücü harfini bulmak. Daha önce F sürücüsünü bulacaktınız. Şimdi de SSD olan sürücünüzün harfini bulun ve bu harf olan sürücü de windows klasörü olmalı. Yukarıdaki komutta D sürücüsünü o sürücü harfi ile değiştirin. Örneğin windows klasörü olan sürücü G ise komut bu şekilde olmalı.

Kod:
sfc /scannow /offbootdir=G:\ /offwindir=G:\windows

Detaylı bilgi için bu videoyu izleyebilirsiniz. Video Windows 7 için yapılmış ama Windows 10 için de geçerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eve gıdıp denıcem bılgılendırırım cok tesekkur ederım.

Önemli değil ne demek. Ayrıca bu komutu USB'den bilgisayarı başlatmak yerine halihazırda 1 TB sabit diskinizde kurulu olan Windows içinden de çalıştırabilirsiniz.

@cihatemre Çok üstün zeka olup olmadığıma karar verebiliyorsan sorununu kendin niye çözmüyorsun? Kullanmayı bilmediğin sistemleri yüklemeye çalışıp kurmayı beceremiyorsunuz sonra çözüm veriyor beğenmiyorsun. Uğraşmaya devam size :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı