Windows 10 Xbox 360 kontrolcüsünü tanımıyor

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, daha önceden Xbox 360 kontrolcüsünü Windows 10 bilgisayarıma bağlayıp Forza Horizon 4 oynayabiliyordum. Sürüm 2004'e geçtikten sonra kontrolcüyü bilgisayarıma bağlayamıyorum. Kontrolcü şu an bilinmeyen aygıt olarak gözüktüğü için çalışmıyor, kontrolcüyü bilgisayara tanıtabilmek için Driver'a ihtiyacım var. Hali hazırda yüklü olan driver sürüm 2004 sonrası kendiliğinden silinmiş galiba. Microsoft'un kendi sitesinde indirme bağlantısı yok ve başka kaynaklardan indirdiğim zaman da uygulama çalışmıyor. Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vigembus yazılımını kurup, XOutput yazılımı ile kumandanızı PC'ye tanıtın. Probleminiz çözülecektir. Kumandanız ile oynayacağınız zaman XOutput yazılımının çalışıyor olması gereklidir.

Vigembus yazılımını kurup, XOutput yazılımı ile kumandanızı PC'ye tanıtın. Probleminiz çözülecektir. Kumandanız ile oynayacağınız zaman XOutput yazılımının çalışıyor olması gereklidir.
Kablosuz alıcı ile bağlıyorum ben, sizin dediğiniz olayda kontrolcünün kablolu olması gerekiyor galiba.
Bu sorun bende de yaşandı, bu reddit sayfasında ki en uzun yorum sorunumu çözdü.
İşte o yazılımı indiremiyorum, sorun orada zaten.

Kablosuz alıcı ile bağlıyorum ben, sizin dediğiniz olayda kontrolcünün kablolu olması gerekiyor galiba.

Yok hayır. Bluetooth üzerinden de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda başka gamepadleri de bu şekilde kullanabiliyorsunuz. Stabil çalışan bir yazılım. Ben kendim Xbox One S gamepad kullanıyorum kendi bilgisayarımda. Fakat kardeşim DS4 koluna alışık. Snopy Rampage SG-RPS4 modelini size demiş olduğum yöntem ile kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

Aynı sorun bende de var , Kontrolcüyü Kablolu kullanıyorum kablosuzda olan yöntem kabloluda( redditteki ) olmuyor. Kablosuzda arkadaşım denedi oldu kablolu sıkıntı :(

Sorunu bu video sayesinde çözdüm. @Caliburn ve yorum atan sizlere çok teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı