Xbox 360 Kolu Windows 10'da çalışmıyor

Batina

Kilopat
8.1'de çalışıyordu 10'a geçince herhalde ms xbox one kolu alınsın diye bu desteğini çekmiş görünüyor. Zaten sitesinde en son win 7 sürücüsü görünüyor. Bazı çözüm önerilerinde aygıt yöneticisinden diğer aygıtlarda çıkan bilinmeyen aygıttan manuel olarak sürücüsü kuruluyormuş ama ben alıcıyı takınca hiçbir değişiklik olmuyor. Üstelik orijinal alıcı kullanıyorum.

Bu sorunu yaşayan var mı varsa çözebilen var mı ?

Daha önce buna benzer bir sorun yaşamıştım.Playstation kolunu tanımamıştı bilgisayar,

Yapman gereken kesin bir çözüm yok zira xbox 360 artık ''eskidi'' diyebiliriz.

Bilgisayarda USB 3.0 varsa ona tak olmazsa 2.0 a takarsın.

İlgilenip yanıt veren arkadaşlara teşekkürler. Bu sorunu araştırmalarım sonucu yabancı kaynaklarda da görüyorum. Sistemin çalışan bütün usb girişlerine taktım ama bilgisayar hiçbir tepki vermiyor maalesef.

@byhkn28 Siz nasıl çalıştırdınız yani takınca direk sürücü istedi ve kendisi aratıp buldu mu ?

Üretici sitenin sayfalarını çok gezdim ama maalesef çözüm olamadı. Alıcı mı bozuldu diye düşünüyorum ama daha yeni windows 10 yükledim ve 8.1'de sorunsuz çalışıyordu. Acaba yükseltme yaptım ondan olmuş olabilir mi ? Ama sıfır 8.1 kurdum ve hemen sonra yükseltme yapmıştım.

Bu arada tüm güncellemeleri yaptım. Maalesef alıcının ışığı yanmıyor.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@byhkn28 Teşekkürler. Denemediğim yöntem kalmadı açıkçası. Alıcıyı hangi usb girişine takarsam takayım aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster seçeneği açık iken maalesef bilinmeyen aygıt şeklinde birşey çıkmıyor. Alıcının da ışığı yanmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı