Çözüldü Windows 10 Xbox uygulaması ve oyunları açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheKingTR

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk zamanlar hiçbir sorun yoktu ama en son Windows için bir güncelleme geldi o günden sonra ne hikmetse Xbox uygulamasına giremiyorum ve Xbox uygulamasına ait oyunlara da girmeme izin vermiyor. Altında böyle bir beyaz bar var kaybolmuyor hiç. Bulduğum her çözümü denedim işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-18 234547.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-18 234547.png
    27 KB · Görüntüleme: 23
Çözüm
Önce şu komutu yönetici olarak çalıştırdığınız PowerShell'e yazmayı dener misiniz?

Get-appxpackage -allusers | foreach {add-appxpackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -disabledevelopmentmode}

Olmazsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp önce DISM ardından SFC /scannow dener misiniz?

Hocam PowerShell ile denediğimde uzunca bir şekilde kırmızı yazılı hata verdi ve kapatıp yine denedim şu an erişim engeli uyarısı veriyor sonra CMD olanı denedim yükleme %100 oldu bilgisayara reset attım ama değişen bir şey olmadı ne yazık ki hala aynı :/

Herhalde kimse yaşamamıs sorunu benim haricimde format attim düzeldi.
Önce şu komutu yönetici olarak çalıştırdığınız powershell’e yazmayı dener misiniz?

Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Olmazsa cmd’yi yönetici olarak çalıştırıp önce dism ardından sfc /scannow dener misiniz?

Önce şu komutu yönetici olarak çalıştırdığınız PowerShell'e yazmayı dener misiniz?

Get-appxpackage -allusers | foreach {add-appxpackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -disabledevelopmentmode}

Olmazsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp önce DISM ardından SFC /scannow dener misiniz?

Hocam PowerShell ile denediğimde uzunca bir şekilde kırmızı yazılı hata verdi ve kapatıp yine denedim şu an erişim engeli uyarısı veriyor sonra CMD olanı denedim yükleme %100 oldu bilgisayara reset attım ama değişen bir şey olmadı ne yazık ki hala aynı :/

Herhalde kimse yaşamamıs sorunu benim haricimde format attim düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı