Windows 10 YAC Virüsü Sorunu (Videolu)

Alper4458

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu benim ilk konum. Kardeşim oyun yükleyeceğim diye virüs yüklemiş. Yac ile temizledim biraz sonra avira ile virüsleri sil veya karantinaya taşı yaptığımda mavi ekran hatası geliyor. Virüslerin çoğunu temizledim fakat hiçbirşey açılmaz oldu. Wifi gitti, ses gitti yenileme yapılmıyor. Nasıl format atarım? Orjinal laptopa gömülü windows orjinalliği gider mi? Daha önemlisi babamın 25 gb felan resimleri var onlar giderse gerçekten benim işim biter. Lütfen yardımcı olun. Video çektim. Sistem özelliklerim i5 2çekirdek 4 sanal çekirdek nvidia gt635m 6gb ram özelliklerde yazması lazımdı. Virüsten sonra yazmıyor. (Tabletten yazıyorum kusura bakmayın düzenli olmadı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yac ile neyi siliyorsun? Yac'ın zaten virüs olduğunu bilmiyor musun? İmzamdan KIS 2016 kur kurmadan önce Avirayı kaldır. Sonrasında sürücüleri güncelle.

Çok teşekkür ederim. Dosyalarımı kopyaladım. Fakat dizüstü bilgisayarımın ekranı kırık olduğu için başka ekranla kullanıyordum. Bios sadece 1. ekranda gözüküyormuş . Malesef format atamıyorum. Tabletle girdiğim için durmadan hata veriyor site anlayamadım.

Windows içinden temiz kurulum başlatın. Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum yapabilirsiniz. Bu programda doğru kurulumu indirirseniz sizden ürün anahtarı istemeyecek ve ayarları koruyan yükseltme seçeneği seçilecek. Üzerine tıklayıp 2. seçeneği seçip kurulum yapın.
Çok teşekkür ederim bilgisayarım zaten Windows 10. Bilgisayarı kapatmadan format atmaya basınca %50'lerde bir şey oldu yazıyor ve kapanıyor.

Windows 10 olduğunu biliyorum. Siz dediğimi yapın. Bilgisayarı kapatmadan format atmak ile ne demek istediğinizi anlamadım.

Öyle bir şey yok. Ekran değiştirme tuşu ile diğer ekrana görüntüyü aktarabilirsin.
Malesef ekran değiştirme tuşu işe yaramıyor.Tek çare kaldı.Hdd yi çıkarıp format atmak.

Windows 10 olduğunu biliyorum. Siz dediğimi yapın. Bilgisayarı kapatmadan format atmak ile ne demek istediğinizi anlamadım.
Microsoft'un sitesinden iso dosyası yükledim.usb'ye yazdırdım ama yüklenmiyor.

Malesef ekran değiştirme tuşu işe yaramıyor.Tek çare kaldı.Hdd yi çıkarıp format atmak.

Microsoft'un sitesinden iso dosyası yükledim.usb'ye yazdırdım ama yüklenmiyor.
Ben size USB'ye yazdırın dedim mi? Windows içerisinden kurulumu başlatacaksınız.

Windows içinden temiz kurulum başlatın. Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum yapabilirsiniz. Bu programda doğru kurulumu indirirseniz sizden ürün anahtarı istemeyecek ve ayarları koruyan yükseltme seçeneği seçilecek. Üzerine tıklayıp 2. seçeneği seçip kurulum yapın.

Artık bilgisayar açılmıyor. Msconfig'den güvenli başlangıca ayarladım bios gözükmediği için 2.ekrana geçmiyor. Video çekip atacağım. Windows içinden nasıl oluyor? Ayarlardan sıfırla, dosyaları saklamadan her türlü denedim olmamıştı. :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı