Çözüm Windows 10 Yalnızca GPT Disklere Yüklenebilir Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarıma format atmadan önce disk bölüp silinmesini istemediğim dosyaları ikinci diske attım. Format ekranında ise ana diski biçimlendirdim. Forumda anlatıldığı üzere W10 için USB bellek de hazırladım aynı videodaki gibi ancak ana diske de ikinci diske de yükleme yapamıyorum. O verileri kaybetmeden bu işin altından kalkabilir miyim?

88D9907F-70C9-4E35-B938-56D817A3C0EC.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığım kadarıyla bilgisayarınızda iki fiziksel disk var: Sürücü 0 ve Sürücü 1. Bu durumda Sürücü 0'ı Diskpart ile silip yeni bir bölüm oluşturursanız dosya sistemi GPT olacaktır.

Uyarı! Tek bir diskte C ve D varsa bu iki fiziksel disk demek değildir! Bu durumda diskpart ile bir temizleme diskteki her şeyi siler. Veriler bu durumda kurtarılabilir ama üstüne Windows kurarsanız bu mümkün değildir.
Anladığım kadarıyla bilgisayarınızda iki fiziksel disk var: Sürücü 0 ve Sürücü 1. Bu durumda Sürücü 0'ı Diskpart ile silip yeni bir bölüm oluşturursanız dosya sistemi GPT olacaktır.

Uyarı! Tek bir diskte C ve D varsa bu iki fiziksel disk demek değildir! Bu durumda diskpart ile bir temizleme diskteki her şeyi siler. Veriler bu durumda kurtarılabilir ama üstüne Windows kurarsanız bu mümkün değildir.

Çözüm
Hallettim format başladı, teşekkürler.
Yalnız son bir sorum daha olacak. Şu an 1 TB'lik harddiskim 438 GB olarak görünüyor. Yedeklemek için yarı yarıya bölmüştüm. Diskpartta 900 küsür olarak tek parçaydı clean yazıp temizledim, ardından formatı attım ancak şu an yalnızca C diskim var ve 438 GB.
Disk Yönetimi'nden bu durumu da hallettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı