Windows 10 Yanlışlıkla MSR Bölümünün Silinmesi

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Son sürüm için temiz kurulum yapmak istemiştim fakat diğer disklere ait 129MB olan MSR bölümlerini de yanlışlıkla sildim. Bu bölümler ne işe yarıyor gereklimi verilerime bir şey olur mu?

untitled.jpg

1 SDD ve 2 HDD kullanıyorum. Windows'u SSD ye kurarken diğer küçük bölümlerinde Windows'a ait olduğunu düşünerek sildim. Şuanda bu bölümleri sildiğim için bana bir zararı olur mu nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olur musunuz? Bu 129 MB'lık bölümleri tekrar aynı şekilde oluşturmak mümkün mü? Ne yapmalıyım?

@Recep Baltaş @Ali Güngör Bu konuda da bilginiz olduğunu düşünüyorum :) Yardımlarınızı bekliyorum.

Hiç bir sorun olmaz. Windows 10 kurulurken o sistem bölümlerini otomatik oluşturur. Yani o küçük bölümleri sildiğiniz disklere Windows'u kurarken bölümler yine oluşturulur. SSD diskinizde o sistem bölümleri zaten mevcut. Tavsiyem Windows kurulmayacak diskleri "diskpart"
aracıyl bölümleri ve dosyaları silip tertemiz hale getirmeniz...

Hiç bir sorun olmaz. Windows 10 kurulurken o sistem bölümlerini otomatik oluşturur. Yani o küçük bölümleri sildiğiniz disklere Windows'u kurarken bölümler yine oluşturulur. SSD diskinizde o sistem bölümleri zaten mevcut. Tavsiyem Windows kurulmayacak diskleri "diskpart"
aracıyl bölümleri ve dosyaları silip tertemiz hale getirmeniz...
Daha önce G: ve E: diskinde böyle bölümler yoktu. Sadece SSD deki bölümleri siliyordum. Bu sefer diğer disklerde de olduğunu fark edemedim. Şimdi bu bölümleri sağ tıklayıp sil yada birleştir de yapamıyorum. 129 MB olarak ayrılmamış şeklinde kaldı. Format atarken bu bölümlere Sil diyerek silmiştim. Fakat bu bölümler yine kaybolmadı. Normalde tek disk olarak birleşmesi gerekmiyor muydu ?

Daha önce G: ve E: diskinde böyle bölümler yoktu. Sadece SSD deki bölümleri siliyordum. Bu sefer diğer disklerde de olduğunu fark edemedim. Şimdi bu bölümleri sağ tıklayıp sil yada birleştir de yapamıyorum. 129 MB olarak ayrılmamış şeklinde kaldı. Format atarken bu bölümlere Sil diyerek silmiştim. Fakat bu bölümler yine kaybolmadı. Normalde tek disk olarak birleşmesi gerekmiyor muydu ?

Siz sadece o alana ayrılmış diski sildiniz. Birleştirme yapmanız da gerekir. Onun için ARES ve DEPO disklerine sağ tıklayın birimi genişlet deyin, çıkan soruya tamam deyin. Disk tek parça haline gelecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı