Windows 10 yanlışlıkla MSR bölümün silinmesi

Hüsnü Ayaz

Hectopat
Bilgisayarima temiz bir format atmak istedim. Yedeklemek istedigim dosyalari hardiske yani fotoğraftaki sürücü sifir kismina attim. Yanlışlıkla sürücü 0 msR ayrilmiş kismi sildim. Ne yapmami önerirsiniz. Bir soruna yol açar mi?

1593794655027..jpg

Yanlış anlamadım umarım. Siz fotoğraflarınızı Sürücü 0 Bölüm 1'e atmıştınız değil mi?
Oyunlarima ve fotoraflarima birşey olacagidan korkmuyorum. MSR ayrilmiş duzeni sildigimden kaynakli bir sorun yaşar miyim. Ssd ye kurucam sistemi.
Yani fotoğrafta faremin uzerinde durdugu bolum sorun yaratir mi?

Oyunlarima ve fotoraflarima birşey olacagidan korkmuyorum. MSR ayrilmiş duzeni sildigimden kaynakli bir sorun yaşar miyim. Ssd ye kurucam sistemi.
Zaten yeniden format atarken onları silmeniz gerekiyor. Silmeseniz de oluyor fakat silmek en doğrusu. O bölümleri Windows kurulumdayken tekrardan oluşturuyor zaten.

Hayır, sadece Windows kurulumunda işe yaramıyor.
İsterseniz aşama aşama ne yapmanız gerektiğini söyleyeyim.
Şimdi benim o sildigim MSR (ayrilmiş) kisim bos mu kalicak yoksa windows 10 kurulurken o kismi otomatik kullanicak mi?
İçime sinmediğinden hemde öğrenmek icin merakimdan sordum. Yanliş anlaşilmasin :)

Şimdi benim o sildigim MSR (ayrilmiş) kisim bos mu kalicak yoksa windows 10 kurulurken o kismi otomatik kullanicak mi?
Kurulum yapılırken boş kalacak. Eğer o bölümü de diğer bölüme katmak isterseniz harddiskinizi komple sıfırlamanız gerekecek.(Bölümü genişlet seçeneği büyük bir ihtimal olmayacaktır.) Ama sizin yedekleriniz olduğundan bu işlemi gerçekleştiremeyeceksiniz. Ama şu anlık önemli değil. Kurulumdan sonra bu işi halledebiliriz.

Geri
Yukarı