Çözüldü Windows 10 Yavaş Açılıyor ve Görev Çubuğuna Tıklanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nayeon

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Backend Developer
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo
Ekran kartı
RX6600
Anakart
Asus Tuf B450M
İşlemci
Ryzen5 3500x
Selamlar.

Çok garip bir problem yaşıyorum, umarım sizden yardım alabilirim.

Yaklaşık 4-5 gün önce bilgisayarı açtığımda Windows 10'un görev çubuğunun yüklenmediğini gördüm. Üzerine geldiğimde imleç loading şeklinde kalıyor. 2-3dk bekledikten sonra düzeliyor. Bu problemi yaşarken görev yöneticisine baktığımda explorer.exe'nin yanıt vermiyor şeklinde kaldığını gördüm. Bunun üzerine Windows 10'u tekrar kurdum düzelir düşüncesiyle. Fakat aynı problemin devam ettiğini gördüm. Windows geç açılıyor ve açıldığında görev çubuğu yüklenmiyor, explorer.exe yanıt vermiyor. 2-3dk sonra düzelince normal şekilde kullanmaya devam edeyim dedim fakat sitelere girerken (SSL sertifikası olmasına rağmen) güvenlik hatası veriyor ve sayfalar geç yükleniyor. Ardından sorunu internette arattım, bir arkadaş Wi-Fi bağlantısını kapattığında bu durumun çözüldüğünü söylemiş. Çok garip gelse de Ethernet kablosunu söküp bilgisayarı açtığımda çok hızlı açıldığını ve görev çubuğunda problem olmadığını gördüm.

İnternet kablosu yaklaşık 30 metre ve çok fazla kırılımdan oluşuyor. Buna ek olarak kablonun yaklaşık 1 metresi kalorifer peteğinin arkasından geçiyor. Ben bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ek olarak Windows'u etkinleştiremiyorum ve Steam gibi Client'lar çevrimiçi değilsiniz şeklinde hatalar veriyor. Fakat Speedtest yaptığımda hızımın normal seviyelerde olduğunu görüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Çözüm
Sorun çözüldü bu arada. Fatura ödemesini geciktirdiğim için borç ödeme ekranında mı ne kalmış dedi müşteri hizmetleri. Bundan dolayı hızınız düşmüş dedi.
Explorer.exe hatasını vermesi muhtemelen Windows dosyaları bozuk ve aynı ISO ile kurduğunuz icin bozuk Windows kuruyor olabilir misiniz? Temiz ISO indirip temiz format atmayı deneyin muhtemelen çözer düşünüyorum.
Ethernet kablosunu söküp bilgisayarı açtığımda çok hızlı açıldığını ve görev çubuğunda problem olmadığını gördüm.
Ama bunu demeniz ayrı bir olay Ethernet kablosunu sökünce bilgisayar hızlı acılması ve görev cubuğu çalışması garip. Bir virüs olma ihtimali olabilir mi?

explorer.exe hatasını vermesi muhtemelen Windows dosyaları bozuk ve aynı ISO ile kurduğunuz icin bozuk Windows kuruyor olabilir misiniz? Temiz ISO indirip temiz format atmayı deneyin muhtemelen çözer düşünüyorum.

Ama bunu demeniz ayrı bir olay Ethernet kablosunu sökünce bilgisayar hızlı acılması ve görev cubuğu çalışması garip. Bir virüs olma ihtimali olabilir mi?

Hocam ben de ilk önce ondan şüphelendim ama Windowsu sıfırdan kurunca virüslerin temizlenmesi gerekmiyor mu? Microsoft sitesinden indirdiğim ISO dosyasını rufus ile UEFI olarak yazdırdım ve UEFI kurulum yaptım.

Her virüs formattan sonra silinmez ama virüsten kaynaklı diye hem düşünmüyorum hemen virüs demeye de gerek yok ama olabilir.
Başka bir işletim sistemiyle denediniz mi? Windows 11, 8.1, 7.

Başka işletim sistemi ile denemedim. Peki ethernet kablosunun sıcaklığa maruz kalması internet hızının yavaşlamasına sebep olabilir mi?

Sorun çözüldü bu arada. Fatura ödemesini geciktirdiğim için borç ödeme ekranında mı ne kalmış dedi müşteri hizmetleri. Bundan dolayı hızınız düşmüş dedi.

Çözüm
Sorun çözüldü bu arada. Fatura ödemesini geciktirdiğim için borç ödeme ekranında mı ne kalmış dedi müşteri hizmetleri. Bundan dolayı hızınız düşmüş d
selam kardeşim konu üzerinden baya geçmiş ama belki görürsün neyin fatursanı geç ödediğin için oldu bendede internet kablosunu çıkarınca hızlanıyo internetinse ne zamana düzeldi

Geri
Yukarı