Windows 10 yavaş açılıyor

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Arkadaşlar Merhaba,

Topladığım yeni sistemim, 2013 yılında topladığım sistemden daha yavaş açılıyor.

ASUS TUF B450M PRO Gamin Anakart
Ryzen 5 3600 İşlemci
Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz RAM
Toshiba RC 500 500 GB NVEm
Galax 1660 Super'den oluşan sistemi topladım. Kasanın açma düğmesine bastıkdan sonra masaüstünün gelmesi yaklaşık olarak 17sn civarında sürüyor. Eski 2 çekirdekli sistemim 11 sn de açılıyor.
Windows 10 UEFI Olarak kurulu, Fast Boot açık, msconfigden 12 çekirdeni hepsini atadım. Güç yönetiminden performans ayarını açtım ve hızlı yükle ayarını açtım. Genede sistem 17 sn altına düşmüyor.

Güç dügmesine bastıkdan sonra 3 sn kadar siyah bir ekran geliyor devamında Ekran kartının model bilgisini yazılı olduğu siyah ekran 3-4 sn sonrasında 2 sn kadar sadece 1 adet tire olan ekran en son olarak da peş peşe 2 adet Windows'un dönen halkasının olduğu ekran geliyor ve masaüstü açılıyor.

Mümkün mertebe detaylı anlatmaya çalıştım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkür Ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı