Windows 10 yavaş açılıyor

ilke914

Femtopat
Daha fazla  
ASUS bir PC'm var Windows 7 idi ne olduysa açılışta format atma sıkıntısı diyorlar o oldu ben de formatlayım dedim 2. bir PC olmadığı için fotmat USB'sini telefonumdan hazırladım ama telefondan Linux kuarbildim Windows kurulmuyordu Linux'u indirdim çok yavaş açılıyordu. Linux'dan Windows format USB'si hazıladım formatladım Windows 10'a ama PC de inanılmaz bir yavaşlık söz konusu aşağı yukarı 10 dakikada açılıyor HDD mi test ettiğimde de okuma hızı 3 mb/s yazma hızı ise tuhaf bir şekilde 80mb/s arasında değişiyor. Driverlerimi düzgün kurdum. Hiçbir sıkınrı yok, 1 haftadır çözüm arıyorum. Umarım yardımcı olursunuz PC özellikleri.
8 GB RAM.
i5 3.20 cghz.
NVIDIA 610M ekran kartı.
320GB HDD.

Denetim Masası'ndan hızlı başlatma açmış olabilir misiniz? Hemde HDD'nın bu hızda açılması şaşırtıcı.

Acılıyor temiz ve sağlıklı Windows kullanırsanız acılıyor gereksiz arka plan uygulamaları ve format atarken hepsini devre dışı bırakırsanız acılır ama konusahibinin HDD bozuktan dolayı olabilir ayrıca Denetim Masası'ndan acılıyorsa herkes acsın.

Acılıyor temiz ve sağlıklı Windows kullanırsanız acılıyor gereksiz arka plan uygulamaları ve format atarken hepsini devre dışı bırakırsanız acılır ama konusahibinin HDD bozuktan dolayı olabilir ayrıca Denetim Masası'ndan acılıyorsa herkes acsın.

Hocam ne biliyorsunki kirli kullandığını?
Bir de ben formatladıktan sonra hiçbir ayar yapmadım driverlerimi driver boster ile güncrlledim BIOS'tan hiçbir ayar değiştirmedim.

Driver Booster kullanmaktan kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı