Windows 10 Yavaş Açılma ve İnternet Kesilme Sorunu

Distingue

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
Merhabalar, yaklaşık 6 ay önce Windows 10'a geçtim. Ondan sonra birtakım sorunlar oluşmaya başladı. Görev Yöneticisi'nden Başlangıç sekmesine tıkladığımda son BIOS zamanı 14-16 saniye arasında oluyor genelde. Fakat ben sistemimim bundan daha hızlı açabileceğini düşünüyorum. İlk olarak bu soruna çözüm arıyorum.
1.png

İkinci olarak ise kablosuz internet bağlantısı için TP-LINK WN822N model numaralı cihazı kullanıyorum. Cihaza dokunmuyorum fakat kendi kendine internet arada kesiliyor, ünlem işareti geliyor ve sorun gidericiyi başlattığımda aşağıdaki gibi bir sorun belirleniyor ve "Bu onarımları yönetici olarak dene"ye bastıktan 10 saniye filan sonra internet geliyor ama ben gitmemesini istiyorum.
2.png

Sistem Özelliklerim
  • MSI H97 PC Mate - Anakart
  • Intel Core i5 4460 - İşlemci
  • Sapphire R9 280 - Ekran Kartı
  • Kingston 4x2GB DDR3 - Bellek(Ram)
  • WD Caviar Blue 320GB 8MB 7200RPM - Hard Disk
  • Windows 10 - İşletim Sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a web sitesinden indirip UEFI olarak kurdğunuzu ve BIOS'un güncel olduğunu varsayıyorum. Değilse bunları yapın.
Onun haricinde HDD'li bir sistem için bu açılış süresi oldukça kısa.
İnternet sorununuza gelecek olursak; sürücünüzü donanım kimliği ile web sitesinden güncellediğinize emin olun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı