Windows 10 yerel hesapta yönetici iznini kullanmak

ahmed ensar

Kilopat
Makaleler
7
Bilgisayarımda 2 adet kullanıcı var bunların biri yönetici hesap diğeri ise yerel hesap. Yerel hesabı evdeki diğerleri kullanıyorlar. Yönetici hesabı ise ben kullanıyorum. Asıl sorunum yerel hesapta yönetici izni olmadığı için çoğu uygulamalar açılmıyor ve bende her zaman şifre girmek için orada olamıyorum. Yönetici izni versem de bilgisayarın ayarlarını bozuyorlar o da olmuyor. Windows'un güvenlik bölümünde değişik şeyler var ama halen çözemedim şu izin yetki sistemini. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunum: Yönetici izni isteyen bir uygulamayı yerel hesapta yönetici şifresi girmeden açamamak.

İsteğim: Yönetici izni isteyen bir uygulamaya yönetici hesabın parolasını girmeden açma izni vermek.

Not: Windows'daki izin/yetki sistemini anlatan bir videolu rehber mevcutsa link atarsanız sevinirim. Yoksa da rehber videosu çekmesi için Technopat senden yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı