Windows 10 - yönetici hesap kaldırma

KaanNamlikaya

Femtopat
Bilgisayarda ilk defa Microsoft Store uygulamasına giriş yaptım, giriş yaparken, oyun için internetten satın aldığım Microsoft Store hesabı ile giriş yaptım. Saçma bir şekilde bu satın aldığım Microsoft Store hesabı bilgisayarımla bağdaştı ve yönetici hesabın e-mail adresi olarak kaldı. İnternetten çok fazla araştırma yaptım bu hesabı bilgisayarımdan silmek için ama bulamadım, bu lanet şeyi bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

fff.jpg

123123.jpg

1f1.jpg

Açılırken de parola veya pin tarzı bir şey istiyor mu hocam? Bu tam bir baş belasıdır. Hesabı kaldırsanız dahi yeni hesap isteyecek sanırım. Yeni hesap girincede PC'de yüklü olan şeyleri siliyor. 2004 versiyonunda cok acayip şeyler yapmışlar.

Powersell de =>> net user administrator /active: Yes yaz gizli yönetici hesabı oluştur sonra o hesapla giriş yap ve diğer problemli hesabı sil, sonra yeni yönetici hesabı açmak istersen bunu da sonuna no koyarak yukarıda yazıldığı gibi tekrar kapat.

Açılırken de parola veya pin tarzı bir şey istiyor mu hocam? Bu tam bir baş belasıdır. Hesabı kaldırsanız dahi yeni hesap isteyecek sanırım. Yeni hesap girincede PC'de yüklü olan şeyleri siliyor. 2004 versiyonunda cok acayip şeyler yapmışlar.
Pin tarzı şeyler istemiyor da kanka şöyle , bilgisayarda zaten microsoft hesabı falan yoktu ben bu lanet hesabı girince böyle kaldı ve benim istediğim şey bu hesabı ordan kaldırıp yerine kendi hesabımı koymak veya onu ordan komple silmek. Kendi microsoft hesabım ile bilgisayarda oturum açtım , fakat yeni bir oturum olduğu için ayarlar farklı oluyor. En kötü o oturuma aktarma yapıcam bu oturumu komple silicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı