Windows 10 Yıldönümü Güncellemesinden Sonra Notebook Yavaşlama Sorunu

Wystari

Hectopat
Geçen gün Windows 10 güncellemesini yaptığımdan beri bilgisayarımda yavaşlamalar oluyor. Bilgisayar içinde dosya gezgininde gezinirken takılmalar, oyunlarda FPS düşmesi vb. Yabancı bir forumda Windows'un hafıza kullanımını manuel ayarlayın ve ne kadar gerekiyorsa maximum o kadar verin diye bir çözüm aldım. Denetim masasından 1396MB olarak ayarladım. Bundan sonra düzelmeler oldu fakat League of Legends'ı açtığımda laptop bana uygulamayı kapatmamı, yeterli hafızanın olmadığını söyledi. Ben de çok kurcalamayaym diye eski haline döndürdüm. Bu seferde de Lol'de rastgele bugsplat'ler yaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar takılırken görev yöneticisini işlemci, sabit disk gibi sıralamalar yapıp izleyin resmini yollayın. Ekran kartı sürücüsünü sitesinden tekrar kurun. Temiz önyükleme yaparak bilgisayar başlangıcına yerleşen program ve Microsoft dışı hizmetleri kapatıp farkı gözlemleyin. Disk temizleme ile eski sürüme ait işletim sistemi dosyalarını (windows.old) silin. Sabit disk bozulmuş olabilir yükleme yapınca sabit diskin yeni yerlerine dosya yazıldığı için yüklemeden sonra bu durum oluşmuş olabilir. HD Tune Pro programıyla durumunu kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı