Windows 10 Yüklenemedi | Hata Kodu: 80240031

Aztech

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Windows 8.1 Pro kullanıyorum. W10'a geçiş yapmak istedim. Yaklaşık 3 GB dosya indirimi sonunda bu hatayı aldım. Ne olduğunu ve nasıl müdahale edebileceğim konusunda hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aldığım hata tam olarak; WindowsUpdate_80240031 OR WindowsUpdate_dt000? (1)

Arka planda işletim sisteminin yüklenmesini engelleyen bir uygulama buna sebep oluyor olabilir. Virüs sisteminden tutun, kullandığınız en basit bir yazılım buna sebep oluyor olabilir. Başlangıç kısmından arka planda çalışan bütün yazılımları kapatın. Tekrar deneyin.

Cevabınız için teşekkür ederim, bu gece herşeyi kapatıp sadece update açık olacak şekilde deneyeceğim. @JaroxJamaica

Malesef sonuç değişmedi, bu konu hakkında başka yapabileceğim birşey var mı ? 8.1 kullanmaya devam mı etmeliyim ?

Dosya Ekleri

• w10hata.jpg
    w10hata.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 417
Aslında çok bilgili değilim bu hususlarda, bugüne dek tek başıma format atmışlığım yok. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün çok detaylı anlatımları sayesinde yapabildim bazı şeyleri, windows 10'u direk yüklersem bilgisayarımda ki veriler gider mi? Yükseltiğimizde gitmediğini duydum. Bu yüzden böyle birşey yapmaya çekiniyorum şuanda, cevabınız için teşekkür ederim. @Seda08

Aslında çok bilgili değilim bu hususlarda, bugüne dek tek başıma format atmışlığım yok. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün çok detaylı anlatımları sayesinde yapabildim bazı şeyleri, windows 10'u direk yüklersem bilgisayarımda ki veriler gider mi? Yükseltiğimizde gitmediğini duydum. Bu yüzden böyle birşey yapmaya çekiniyorum şuanda, cevabınız için teşekkür ederim. @Seda08
Yapmanız gereken tek şey tüm resimlerinizi, oyun save dosyalarınızı D ye yedeklemek. C bölümü senin sisteminin olduğu bölüm, sadece C'ye Windows 10'u yükleyeceksin. Yani D sürücüsünde olan tüm dosyaların kalacaktır. Rehberi takip edersen zaten video içinde tüm detaylar mevcut. Korkacak bir durum yok yani. USB belleğe yazdırırken doğru yazdırdığına emin ol. Herhangi bir sorun olursa yardımcı oluruz. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı