Windows 10 Yüklenme Ekranından Sonra Siyah Ekran

emreozerr69

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2-3 aydır windows 10 kullanıyorum ama şu son 1 haftada bilgisayarı kapatınca tekrar açarken windows logosu yükleniyor sonra siyah ekranda kalıyor, bende mecburen başlangıç onarmaya girip sistem geri yükleme yapıyorum 2 gün önceye bu hatayı nasıl düzeltebilirim? İndirdiğim her şey boşa gidiyor. Artık sıkıcı bir hal almaya başladı, dün gece bilgisayarı kapatmadım uyku moduna aldım tekrar açılmaz diye ancak açtıktan 2-3 saat sonra birden bire kendini kapattı laptop ve mecburen tekrar sistem geri yüklemesi yaptım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarın bu şekilde geç açılmasının sebebi bilgisayarınızın aşırı yüklenmesi olabilir, yüklenmekten kastım reklamlar vb. şeyler. Öncelikle benim aklıma gelen şey bilgisayara bir sistem taraması yapmanız virüs olabilmesi muhtemeldir. Bunlar bilgisayarın ön yükleme süresini uzatan şeylerdir. Taramak için Malwarebytes ve Combofix tercih edilebilir. Tarayıcılar ve gereksiz dosyaların temizlenmesi için CCleaner tercihimdir. Bilgisayarınızda gereksiz ekstra yazılım var ise onları kaldırmanızı rica ediyorum. Bilgisayarda geri yükleme yaptıktan sonra cihaz gölge kopyalar biriktirir, onları da C: sürücünüzün üzerine sağ tıklayarak diski temizle, sistem dosyalarını temizle diyerek temizleyebilirsiniz. Bunların biraz faydası olacağına inanıyorum.

Merhaba. 2-3 aydır windows 10 kullanıyorum ama şu son 1 haftada bilgisayarı kapatınca tekrar açarken windows logosu yükleniyor sonra siyah ekranda kalıyor, bende mecburen başlangıç onarmaya girip sistem geri yükleme yapıyorum 2 gün önceye bu hatayı nasıl düzeltebilirim? İndirdiğim her şey boşa gidiyor. Artık sıkıcı bir hal almaya başladı, dün gece bilgisayarı kapatmadım uyku moduna aldım tekrar açılmaz diye ancak açtıktan 2-3 saat sonra birden bire kendini kapattı laptop ve mecburen tekrar sistem geri yüklemesi yaptım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Faresiz siyah ekran da kalma sorunu ekran kartı, sürücüleriyle ve BIOS ile ilgili. 3 aydır kullandığınıza göre BIOS ile alakası yoktur. Ekran kartı sürücünüzü dosyalarıyla beraber aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar sitesinden girip yükleyin. Driver Identifier ile eksik sürücüleri öğrenebilirsiniz.

İşe yararmı bilmiyorum ama temiz önyükleme yapmayı deneyin. Temiz önyükleme bilgisayar başlangıcına yerleşen programları kaldırır.

Sorun sürücü gibi şeylerin dışında sistemsel bozukluktan kaynaklanıyorsa tekrar yükleme yaparak dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmadan sorun çözülebilir. Tekrar kurulum için Windows 10 10586 iso dosyası varsa içini açıp setup.exe çalıştırıp ve ya Windows 10 Medya Oluşturma Aracını çalıştırıp ileri ileri ileri diyerek kurulum yaptırmanız yeterli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı