Windows 10 Yüklü Ses Aygıtı Yok Sorunu

AllianAkin

Decapat
Öncelikle bilgisayarımın marka ve modeli Grundig GNB 1588 B1 notebook i5. Bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda ses yoktu. İmlecin üzerinde kırmızı çarpı işareti var. Sorun giderici herhangi bir sorun bulamıyor. Aygıt yöneticisinden driver güncelliyorum ama otomatik olarak bulamıyor Windows.

Grundig sayfasından driver'ı indirdim mauel kurulum yaptım fakat oda yapılandırma ve kayıt defteri bozuk hatası veriyor. Otomatik driver güncelleyen programları da denedim oda bir işe yaramadı. Hiçbir ses sürücüsü kullanılmıyor ve güncellenmiyor. Bir aydan fazladır bu durum devam ediyor burada ve internette bulduğum her şeyi denedim fakat düzelmedi. Sorun ses kartındaysa eğer bir USB ses kartı alıp bu sorunu çözme şansım var mı? Teşekkürler.

Ses kartı Donanım Kimliği'ni paylaşır mısınız? Bir de Windows sürümünüzü belirtin.

SSD olarak paylaştım Recep Bey. Ses sürücüsünü Grundig sitesinden indirip kurmama rağmen kabul etmedi sürücüyü bilgisayar.

Puppy Linux Home USB veya CD'ye yazdırıp Linux sistemi boot ederek başlatın. Kurulum yapmayın. Buradan Youtube vs. girerek ses alıp almadığına bakın. Alamıyorsan donanımsaldır. Alıyorsan da yazılımsal bir sorun yaşamaktasın. Temiz ve güncel Windows 10 kurulumu gerçekleştirmelisin.

Temiz Windows kurulumu yapmak için USB edindim fakat bilgisayar USB okumamaya başladı.
Bilgisayarı tamamen sıfırlamak için kurtarma sekmesinden her şeyi denedim fakat hata olduğunu söyleyip tekrar başlatıyor Windows'u. Bir kaç gündür evde değildim bugün gelip denediğimde bilgisayardan ayarları bile açamıyorum.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce ses sürücüsünü tamamen kaldır. Bilgisayarım > Yönet kısmından kaldıracaksın.
Sonra bunu indir. İndikten sonra interneti kapat öyle kur. Netice alamazsan bunu da kaldır;
Buradan sol üstteki aracı indir kur.
Bu arada arama kısmına ses yazıp "Ses aygıtlarını yönet" kısmının fotoğrafını da atar mısın? Sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış ve bağlantısı kesilmiş aygıtları da göster yani o seçenek işaretli olsun.

Önce ses sürücüsünü tamamen kaldır. Bilgisayarım > Yönet kısmından kaldıracaksın.
Sonra bunu indir. İndikten sonra interneti kapat öyle kur. Netice alamazsan bunu da kaldır;
Buradan sol üstteki aracı indir kur.
Bu arada arama kısmına ses yazıp "Ses aygıtlarını yönet" kısmının fotoğrafını da atar mısın? Sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış ve bağlantısı kesilmiş aygıtları da göster yani o seçenek işaretli olsun.

Dediklerinizin hepsini yaptım fakat bir çözüme ulaşamadım. Driver'ı interneti kapatıp yüklediğimde aynı hatayla karşılaştım onun ve ses aygıtları bölümünün ss'ini gönderiyorum.

driver yükleme hatası.jpg
sesaygt.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PC yi güvenli modda başlatıp aygıt yöneticisinden "Microsoft UAA Audio device" kaldır.
Sonra normal bir şekilde başlat. Donanım bulundu bildirimine tıklamadan ilk attığım linkteki dosyayı indir kur. Aklıma başka da bir şey gelmiyor ürün kendi resmi sitesinde bile yok. Hiçbiri olmazsa;
Windows 10 temiz kurulum yapman gerekecek. USB yi farklı girişlerde dene okur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı