Windows 10 yüksek bellek kullanımı

Daha fazla  
Arkadaşlar Steam'den indirme yapıyorum ve sadece 2 veya 3 tane internet tarayıcısı ve virüs programı açık buna rağmen sistem %43 bellek kullanıyor arkadaşlarım oyunda iken bile %20 kullanıyor lütfen yardım ediniz

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    235,5 KB · Görüntüleme: 180
  • 2.png
    2.png
    74,1 KB · Görüntüleme: 167
  • 3.png
    3.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 160
Sistemin hali hazırda tüm güncellemeleri edinmediyse bu güncellemeler esnasında sistemin tam stabil hal kazanana dek böyle bir olay yaşaman gayet doğal, Windows 10 ihtiyaç duyduğu kadar RAM'i genel olarak kullanan bir sistem yani senin açtığın uygulamalar kadar değil kendi istediği kadar kullanıyor bu sistemi daha hızlı ve kararlı hale getirmek için uyguladığı bir durum, endişelenecek bir şey yok. Eğer sürekli %100'e yakın değerlere hiçbir uygulama kullanmadığın halde geliyorsa temiz bir Windows kurulumu yapman senin için faydalı olacaktır.

Bu sorunu arkadaşım da yaşıyordu ne yaptıysak çözemedik ardından aygıt yöneticisini açıp işlemcinin içindeki entegre grafik işlemcisini devre dışı bıraktım ve hemen sorun çözüldü denemeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı