Windows 10 yüksek CPU, bellek ve disk kullanımı sorunu

agatbi

Hectopat
Yeni alınan HP bilgisayarda sürekli olarak herhangi bir program açık olmamasına rağmen yüksek bir CPU, bellek ve disk kullanımı sorunu ortaya çıkıyor. Disk kullanımı ile ilgili internetteki bazı önerileri uyguladığımda azalma sağladı. Fakat bellek kullanımı sürekli %50 civarlarında. Özellikle herhangi basit bir programı açtığım zaman değerlerin hepsi neredeyse %100 oluyor. Acaba bu konuda nasıl bir yöntem denemeliyim? Format atılması sorunu çözecek midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızı yeni aldığınızdan dolayı sürücülerini indiriyor olabilir. Güncelleştirmeler sekmesinden takip edin.

Sistem özelliklerini belirtmemişsin.

Internet sekmesini actigimda bile Disc kullanimi %100 oluyor biraz bekledigimde ise %10 seviyelerine iniyor fakat tekrar denetim masasi sekmesini actigimda %100'e firliyor. Memory kullanimi % 40 altina hic dusmuyor. Elimden geldigince yuklu olan gereksiz programlari kaldirip durdurdum. bilgisayarım hdd özellikler orda iki kutucukta ki tıkları kaldırdiktan sonar biraz duzelme oldu fakat belirttigim durum devam etmektedir.

Bilgisayar ozellikleri ;

Windows 10 Home Single Language 64 Bit
AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R 5 Graphics (4CPUs) 2.2 GHz
4096 RAM
Disk Bellegi : 1436 Kullanildi, 3756 Kullanilabilir

Bilgisayar yeni fakat alindiktan uzun bir sure sonar hic acilmamisti. Garanti suresi devam ediyor mu bilemiyorum.

Bellek kullanım miktarı normal, yüzdesel olarak yüksek olması 4GB olması.
Uzun zamandır kullanmadıysan öncelikle ayarlardan güncellemeyi seçip Windows güncellemelerini tarat.
Güncellemeleri yaptıktan sonra tekrar sonucu yazarsın.
Bilmediğin ayarlarla oynama.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı