Windows 10 yüksek RAM kullanımı

wolfreaks312

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım Windows 10 ama şöyle bir sıkıntım var, Görev Yöneticisi'ni açtığımda bilgisayarda Discord Google gibi normal şeyler açık olmasına rağmen (oyun vs açık yok) RAM'in 6.6 GB'sini kullanıyor bunun nedenini çözemedim sanırsam emin değilim ama bu durum sanırım oyunlarda arada bir anda 200'den 100'e düşen FPS sorunumun sebebi bu neden böyle veya nasıl düzeltebilirim?
Aklımdan yeni RAM almak geçiyor ama kullandığım RAM 8 GB CL15 3000MHz almayı düşündüğüm RAM farklı bir marka 16 GB CL16 3200MHz bir sıkıntı çıkarır mı emin değilim bu 2 konuyu öğrenmem gerekiyor.
Bir de alan sıkıntım olduğu için harici veya direkt SSD alacağım geçenlerde HDD aldım ama oyunlarda aşırı FPS düşmesi yemeye başladım satbil giderken 40'lara falan düşüyordu o yüzden RAM'le ilgili olduğunu düşünmüştüm çünkü taktığımda, bilgisayarı açtığımda 7.5GB ı kullanılıyor olarak gözüküyordu SSD alacağım bunun için RAM takmama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM dolduğu için tıkanıyor. Dropların nedeni bu. Çoğu insan HDD'den oynuyor oyunları. Nedeninin bu olacağını sanmıyorum. Google yerine Edge kullanabilirsiniz RAM kullanımı açısından. Ayrıca Görev Yöneticisi'nden açık olan uygulamaları kontrol edin. Bazı uygulamalar siz açmasanızda başlangıçta otomatik açılıyor.

RAM dolduğu için tıkanıyor. Dropların nedeni bu. Çoğu insan HDD'den oynuyor oyunları. Nedeninin bu olacağını sanmıyorum. Google yerine Edge kullanabilirsiniz RAM kullanımı açısından. Ayrıca Görev Yöneticisi'nden açık olan uygulamaları kontrol edin. Bazı uygulamalar siz açmasanızda başlangıçta otomatik açılıyor.

Benim şu an tek merak ettiğim şey HDD droplanması neden ve bu farklı marka farklı CL MHz falan öyle bir RAM taksam ne olacağı.

Benim şu an tek merak ettiğim şey HDD droplanması neden ve bu farklı marka farklı CL MHz falan öyle bir RAM taksam ne olacağı

CL değeri aynı alın. Bazen her şeyi aynı olsa bile uymayabiliyor. Biraz şans işi. MHz'i yüksek almanızda problem yok. Düşük MHz olan RAM'e göre çalışır ikisi de. HDD nizin sağlığı düşük olabilir ya da dandik bir markaysa yazma hızı düşüktür.

CL değeri aynı alın. Bazen her şeyi aynı olsa bile uymayabiliyor. Biraz şans işi. MHz'i yüksek almanızda problem yok. Düşük MHz olan RAM'e göre çalışır ikisi de. HDD nizin sağlığı düşük olabilir ya da dandik bir markaysa yazma hızı düşüktür.

240GB'lık SSD kullanıyorum normalde ama günümüz malum oyunlar çok alan istiyor o yüzden HDD takmaya korkuyorum HDD aldım fakat kasma sorunu olunca iade etmek zorunda kaldım bu yüzden harici SSD düşünüyorum ama atıyorum RAM alırsam aynı kasma sorununu yaşar mıyım bunu merak ediyorum.

240GB'lık SSD kullanıyorum normalde ama günümüz malum oyunlar çok alan istiyor o yüzden HDD takmaya korkuyorum HDD aldım fakat kasma sorunu olunca iade etmek zorunda kaldım bu yüzden harici SSD düşünüyorum ama atıyorum RAM alırsam aynı kasma sorununu yaşar mıyım bunu merak ediyorum.

SATA SSD yerine HDD takıp Windows'u ona mı kurdunuz? Cihazın M.2 slotu varsa M.2 SSD takın. SATA slotuna HDD takın. Windows SSD de kurulu olsun. Dropların en büyük sebebi RAM'in yetmemesi. Bütçe var ise 500GB SSD alın.

SATA SSD yerine HDD takıp Windows'u ona mı kurdunuz? Cihazın M.2 slotu varsa M.2 SSD takın. SATA slotuna HDD takın. Windows SSD de kurulu olsun. Dropların en büyük sebebi RAM'in yetmemesi. Bütçe var ise 500GB SSD alın.

Bütçe yok maalesef M.2 SSD değil SATA olduğu için HDD ek kablo alıp bağlamak zornda kaldım ama RAM alırsam bu sorun düzelir mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı