Windows 10 Yükseltme "0x80070490 - 0x20016" Sorunu

Empty1

Kilopat
Bilgisayarı uzunca süredir açmadım, bugün Win10'a yükseltecektim ilk olarak hala sağ alttaki Windows10 yükseltme simgesinde "yükseltme sürümünüz sizin için ayrıldı!" yazıyor. Ben de manuel güncelleme yapmaya karar verdim. 64bitlik versiyonu indirdim Windows 10 buradan. Yükseltme yap dediğim sırada "Bir şey oldu" yazısı ile " 0x80070490 - 0x20016 " kodu çıkıyor. Araştırdım 2-3 yöntem denedim internette bulduğum (windows/softwareDşstribution/download) konumundaki dosyaları silip baştan güncelleştirmeleri taratmak ve bölge ayarlarından Amerika'yı seçmek gibi fakat hala aynı durumda. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırıp denediğiniz yöntemler format ekranındaki yükseltme seçeneği için değil yükseltme simgesi üzerinden yapılan yükseltmelerde oluşan sorunları düzeltmek için, Windows 10 için ilk önce yükseltme yapacaksınız sonra temiz kurulum yapacaksınız.

Cmd yi yönetici olarak çalıştırın ardından
wuauclt.exe /updatenow
komutunu girin. Birkaç dakika içinde windows update'e bakın. Büyük bir ihtimalle indirmeye başlayacaktır.

Screenshot_2015-08-23-02-34-39.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı