Windows 10 yükseltme kod 80240020 hatası çözümü

webox

Hectopat
Daha fazla  
Ayrıntılar videoda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba arkadaşlar Windows 10'a ücretsiz yükseltirken karşılaştığım bir sorunun çözümünü
sizlerle paylaşacağım.

Hata

Yükleme durumu başarısız.
Hata ayrıntıları: kod 80240020
Şeklinde bir hata aldım ve günceleme başarısız hatası aldım.
Çözümü şöyle: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
Download klasörün içindekilerin hepsini silin.
Sonrasında Cmd.exe'yi çalıştırın.
Ve wuauclt.exe/updatenow yazın.
Bu kadar Güncellemeye başlayacak.

Manuel indirecekseniz microsoftun küçük bir aracı mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaramıyor. Aynı şey tekrar indi ve yine aynı hata. Windows'un orjinal olmamasından kaynaklanıyor olabilir.
upload_2015-7-30_20-34-33.png

Bunu nasıl düzeltebiliriz mesela bir lisans programı ile windows 10 yükleyip lisans atabilirmiyiz veya windows bt klasörünün içinde bi tane pkeyconfig diye bi klasör var ordaki license ıd key şifresi ile lisans atabilirmiyiz daha sonra

ben dün tekrardan indirdim o kodu yazarak ama indirdiğim halde hala onaylanınca bildirim alıncak felan o çubuk hala görünüyor ve boot.wim dosyası yok gösteriyor içinde bu yüzden kurulum yapamıyorum nasıl yapıcağım hakkında bilgi verirmisiniz tekrardan indiriyorum inşşallah yarar ama olmayacağını biliyorum ama denemekte fayda vardır ve nasıl yapabilirim bi söylermisiniz.

Az önce baktımda o kodu yaparak tekrar yapayım dedim dosyalar bana 1.95gb olarak yüklüyor nasıl ya bu windows 10 geçmesek daha mı iyiydi anlamadım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı