Çözüldü Windows 10 yükseltmesi sonrası sistemin düşük çözünürlükte başlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crusader

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 saat önce işletim sistemimi Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttim ve şu anda çok düşük bir çözünürlükte açıldı, kilit ekranımın yarısı ekran dışında kalıyor ve bilgisayarı kullanamıyor. Bu sorunu halletmek için ne yapabilirim?

Çözüm
Windows'unuz orijinal mi?

Evet, Microsoft'un sitesinden medya yükleme aracıyla upgrade ettim.

2 Kere entere basıp girmeyi denediniz mi ya da aşağı çekip sonra entere basmayı.

Denedim, şu anda güvenli modda açtım. Oturum aç butonuna tıklayabiliyorum fakat Store'da uygulama aramanız gerekiyor diyor.
Arkadaşlar sorunum çözüldü, ağ destekli güvenli modda açınca Store açıldı, oradan tekrar çözünürlük bozuldu, Store'a girince resetleyip tekrar güvenli ve ağdan girince gidebildim. Driverı yükleyip çözünürlüğü ayarladım.
Yaklaşık 2 saat önce işletim sistemimi Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttim ve şu anda çok düşük bir çözünürlükte açıldı, kilit ekranımın yarısı ekran dışında kalıyor ve bilgisayarı kullanamıyor. Bu sorunu halletmek için ne yapabilirim?
Ayarlardan çözünürlüğü arttırdığınızda geri eski haline mi dönüyor?

Ekran kartı driverı kurulu olmadığı için oluyordur büyük ihtimal. Driverı kurmak için ise NVIDIA sitesine gidip yüklemek lazım ama açılmıyor diyorsun o kadarını bilemeyeceğim.

Dosya Ekleri

• 1607632009916-1407686893.jpg
    1607632009916-1407686893.jpg
    102,5 KB · Görüntüleme: 23
Windows'unuz orijinal mi?

Evet, Microsoft'un sitesinden medya yükleme aracıyla upgrade ettim.

2 Kere entere basıp girmeyi denediniz mi ya da aşağı çekip sonra entere basmayı.

Denedim, şu anda güvenli modda açtım. Oturum aç butonuna tıklayabiliyorum fakat Store'da uygulama aramanız gerekiyor diyor.
Arkadaşlar sorunum çözüldü, ağ destekli güvenli modda açınca Store açıldı, oradan tekrar çözünürlük bozuldu, Store'a girince resetleyip tekrar güvenli ve ağdan girince gidebildim. Driverı yükleyip çözünürlüğü ayarladım.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı