Windows 10'a format attıktan sonra sistem dondu

leclerc16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Aspire E1-572g laptopum Windows 10 kurulu çalışıyordu biraz yavaşladı diye Windows 10 format atmak istedim format sonrasında driver kuracakken dondu. Fare filan hareket etmedi sonra yeniden format attım driver kurdum yeniden başlat dedi sonra açılırken yükleme ekranında dondu. Yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı kullanmam gerekiyor.

Merhaba, Aspire E1-572g laptopum Windows 10 kurulu çalışıyordu biraz yavaşladı diye Windows 10 format atmak istedim format sonrasında driver kuracakken dondu. Fare filan hareket etmedi sonra yeniden format attım driver kurdum yeniden başlat dedi sonra açılırken yükleme ekranında dondu. Yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı kullanmam gerekiyor.

Disk HDD ise ve sağlık durumu kötüyse ondan dolayı olabilir. Size tavsiyem Windows 8.1 kurun o laptopa.

Disk HDD ise ve sağlık durumu kötüyse ondan dolayı olabilir. Size tavsiyem Windows 8.1 kurun o laptopa.
Disk hdd sağlık durumunu tam bilmiyorum ama 8 yıllık bilgisayar hdd araştırmalarıma göre ölü alan oluyormuş ondan dönüyormuş teşekkür ederim tavsiye için bugün 8.1 kuracağım

Depolamanın sağlık durumu nasıl?
Nerden bakılıyor onu bilmiyorum pc açılmıyor zaten arada bir mavi ekran veriyor

Disk HDD sağlık durumunu tam bilmiyorum ama 8 yıllık bilgisayar HDD araştırmalarıma göre ölü alan oluyormuş ondan dönüyormuş teşekkür ederim tavsiye için bugün 8.1 kuracağım.

HD Tune ile bad sector testi, CrystalDiskInfo ve HDD Sentinel ile sağlığına bakabilirsiniz diskin. Eğer diskin sağlığı kötüyse Windows 10 ile iyi çalışmayacaktır zaten HDD'ye kurulu bir Windows iyi çalışmıyor.

Dediğiniz programlar ile win8.1 ile açabilirsem bakıcağım umarım çözümü olur yavaşlamıştı pc kendine gelsin dedim daha kötü oldu

Dediğiniz programlar ile Win8.1 ile açabilirsem bakacağım umarım çözümü olur yavaşlamıştı PC kendine gelsin dedim daha kötü oldu.

SSD takarsanız on numara bir şekilde kullanabilirsiniz 2 çekirdekli herhangi bir işlemci ve 4 GB RAM varsa Windows 10'u. Tabii bu dediğim günlük kullanım yani tarayıcı işleri için. HDD ile Windows 8.1 kullanırsanız Windows 10'a göre daha rahat kullanırsınız.

SSD takarsanız on numara bir şekilde kullanabilirsiniz 2 çekirdekli herhangi bir işlemci ve 4 GB RAM varsa Windows 10'u. Tabii bu dediğim günlük kullanım yani tarayıcı işleri için. HDD ile Windows 8.1 kullanırsanız Windows 10'a göre daha rahat kullanırsınız.
Öncelikle zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim win8.1 kurulumu yaptıktan sonra sorun çözüldü

Konu açarken acil yardıma ihtiyacım olduğu için acil ibaresi olduğundan dolayı 1 gün konuya yazı yazamadım kötü niyetim yoktu sayın adminler

Geri
Yukarı