Windows 10'a format attıktan sonra key değişmiş

hakanfb123

Hectopat
Arkadaşlar ben yıllar önce 20 liraya Windows 10 keyi bir almıştım bir tane siteden. Neyse pek format atan biri de değilim geçen gün bilgisayarcıya format atılması için verdikten sonra showkeyplus kurdum orada keyin değişmiş olduğunu fark ettim daha önceki 24 haneli key değildi. Daha sonra komut isteminden slmgr /dli yazdıktan sonra resimde görüceğiniz üzere Retail key olduğunu fark ettim. Bu nasıl olur? Sanmıyorum ama bilgisayara KMS gibi programlarla korsan Windows kurulma ihtimali olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
peki seni bulmuşken son kez şunu sorayım :D Showkeyplusdan bakarken ilk keyde farklı bir 24 haneli key varken şimdi farklı bir şey var bunun sebebi nedir buda mı MS hesabı ile ilgili
Yüklenmiş anahtar genel teknik anahtardır.
Altında varsa anakarta gömülü OEM anahtar vardır ve OEM varsa da OEM Edition vardır.

Yüklenmiş anahtar MS hesabından alınmış. Siz bir anahtar girdiğinizde MS hesabınız açıksa kaydolur ki aktivasyonu bu şekilde RETAIL kanalından daha önce yaptığından MS hesabınızdaki kayıttan otomatik olarak yapıyor.
Yani legal etkinleştirme yapmışsan çok da takılacak bir durum yok.
Kalıcı etkinleştirmeyse ve MS hesabın açıksa bir daha lisans girmene de gerek yok. Direkt MS hesabını açtığında zaten etkinleşecektir.
1666123217172.png

1666123139180.png

Yeni konular

Geri
Yukarı