Windows 10'a Gazebo Yüklemek

CahilSavar

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam dostlar. Bir proje için Gazebo'ya ihtiyacım var ve Windows 10 kullanıyorum. Önce VirtualBox'a Ubuntu 22.04 indirdim ama terminalde Update etmeye çalışırken bile hatalar aldığım için sildim ve Ubuntu 20.02'ye geçtim. Tam olacakken VM'de bazı hatalar oldu ve onu da sildim. Tekrar yüklediğimde ise "sanal makine çalışırken ciddi bir hata meydana geldi ve makinenin çalışması durdu" hatası aldım. Şimdi, konuyu sanal makinede açtım ama bana herhangi bir yolla Gazebo'yu nasıl Windows 10'a yükleyebileceğimi anlatabilecek biri var mı? Tekrar söylüyorum, nasıl olduğu önemli değil.

Şimdiden teşekkür ederim.

Direkt buradan yükleyebilir miyim?

Hmm biraz inceledim lakin Windows için desteklenen sürümleri yok maalesef yapacak bir şey yok. Başka bir program bakmaya ne dersiniz? Çünkü wirtualbox olmadan yükleyemezsiniz bilgisayarınız Ubuntu olmadığı sürece.

Ama 2.bir işletim sistemi olarak kurabilirsiniz Ubuntu'yu.

Hmm biraz inceledim lakin Windows için desteklenen sürümleri yok maalesef yapacak bir şey yok. Başka bir program bakmaya ne dersiniz? Çünkü wirtualbox olmadan yükleyemezsiniz bilgisayarınız Ubuntu olmadığı sürece.

Ama 2.bir işletim sistemi olarak kurabilirsiniz Ubuntu'yu.
Peki ya VMware'a ubuntu yükleyebilir miyim? Yani sadece terminalle vb. hiçbir şekilde indirmenin bir yolu yok mu? Çünkü gazebo şu anda en çok ihtiyaçlarımı karşılayacak program.
@Galanderia

Geri
Yukarı