Windows 10'a geçiş sonrası FPS düşüşü

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar 1-2 saat önce Windows 7'den Windows 10'a yükseltme yaptım. Windows 7'de iken LOL'de oyun başında 230-200 FPS alırken şu anda 150 alıyorum. AC 3'te 100-170 alırken 70-60 alıyorum. GTA Online'da 80 120 alırken 60-70 almaya başladım. Herkes Windows 10 kullan diyordu ama ben yarar yerine zararını gördüm. Sizce bir sorun mu vardır yoksa Windows 7'ye dönüş yapayım mı?

Sistem kabaca:
  • Intel i5 2400 3.4 GHz
  • MSI GTX 1050 2 GB OC
  • 6 GB DDR3 RAM

Yükseltme yapmanızı önermem, sıfırdan kurulum yapın. Yükseltmenin, kimi zaman FPS düşüşleri haricinde çeşitli sorunlar getirebilme potansiyeli var.

FPS farkının Windows 10 veya 7 olmasıyla alakası yok. Normalde kaç FPS alıyorsan yaklaşık aynı FPS'yi alman gerekir. Windows değiştirmek FPS'yi arttırmaz veya düşürmez. Sistemin kaynak kullanımına bağlı olarak belki 5-10 FPS farkedebilir, arka planda yapılan işlem varsa. Bazı sistemler için 10 çok iyi olmayabiliyor. Sen temiz kurulum yap ve 10'u biraz kullan, eski sisteminin daha iyi olduğuna karar verirsen geri dönersin zaten. Kullanmadan karar verme ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı