Windows 10'a geçiş sonrası yavaşlama

Eğer Windows'un eski sürümlerinden yeni sürümüne geçtiyseniz, Windows 10 raminizin 2 GB'ını otomatik kendine alıyor.
Eski Windows'larda öyle değil genelde 1GB veya daha altını kullanıyor.

Her bilgisayara Windows 10 kurulmaması gerekiyor. Eğer sistem gerçekten eskiyse, tavsiyem 8.1 kurulması olacaktır. Hem az RAM tüketir, hem de HDD konusunda sorun çıkartmaz. Tabii cihazın HDD de ölmüş olabilir.
W7 daha hafif ve %100 Disk kullanımı gibi saçmalıkları yok. W8 ailesi Microsoft tarafından bile hesaba alınmayan işletim sistemleri.

Her bilgisayara Windows 10 kurulmaması gerekiyor. Eğer sistem gerçekten eskiyse, tavsiyem 8.1 kurulması olacaktır. Hem az RAM tüketir, hem de HDD konusunda sorun çıkartmaz. Tabii cihazın HDD de ölmüş olabilir.

Nasıl yükleyebilirim Win8? Win 8 yüklemeye çalıştım olmadığı için Windows 10 yüklemedim.

W7 daha hafif ve %100 disk kullanımı gibi saçmalıkları yok. W8 ailesi Microsoft tarafından bile hesaba alınmayan işletim sistemleri.

Saçmalamışsınız. Windows 8.1 Windows 7'den daha performanslı bir işletim sistemi. Milletin diline Windows 7 en iyi işletim sistemi diye pelesenk olmuş. RAM kullanımı dengesiz, uygun sürücü bulmanın neredeyse imkansız olduğu bir işletim sistemi benim için Windows 7. o beğenmediğiniz Windows 8.1 bin kat daha stabil çalışmakta. 2021 yılındayız ve artık Windows 7 isteklere cevap vermiyor.

Saçmalamışsınız. Windows 8.1 Windows 7'den daha performanslı bir işletim sistemi. Milletin diline Windows 7 en iyi işletim sistemi diye pelesenk olmuş. RAM kullanımı dengesiz, uygun sürücü bulmanın neredeyse imkansız olduğu bir işletim sistemi benim için Windows 7. o beğenmediğiniz Windows 8.1 bin kat daha stabil çalışmakta. 2021 yılındayız ve artık Windows 7 isteklere cevap vermiyor.
Saçmalayan belli. DX12 desteği olmayan, çıktı çıkalı çözülemeyen %100 disk kullanımı problemli dandik sistemle W7'yi karşılaştırıyorsunuz.

Driver bulmak imkansız konusu ise ayrı komedi. Şu an piyasada olan bütün ürünler W7 ile 5xxx serisi Ryzenlar dahil her şey hala sorunsuz çalışıyor.

Haaaadi diyelim ben sallıyorum, market payı %2,7 olan bir işletim sistemi W8.1 Bunun üstüne daha da bir şey demeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı