Çözüldü Windows 10'a geçmeli miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CaptainBatuhan

Centipat
Evet arkadaşlar, merhaba öncelikle;
Çelişkim şudur ki, Windows 7 kullanırken Fidye virüsü sebebiyle formata karar vermem ile başladı.

Birinci nesil i3 550 işlemci
6 Gigabyte RAM
GT 630 8 Gigabyte ekran kartı bir sisteme sahibim. Bununla oyun oynuyorum. Fakat yediğim virüsle güncel bir işletime geçmem lazım diye düşündüm fakat okuduğum yazılım hataları ve benzeri şeyler bilgisayarımın güçsüz kalması gibi etmenler Windows 7 mi yoksa onu mu yüklemeliyim? Çelişkide bıraktı beni. SSD bulunmamakta, bilgisayarım miadını doldurdu dolduracak fakat maddi sıkıntılar sebebiyle değiştiremiyorum.
Söz sizde yani Technopat meclisinde iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
i3-2100, R7 240 2GB, 4GB 1333Mhz RAM ile Windows 7 Ultimate'de LoL oyununda maksimum ayarlar ve 1080p 120-200FPS alıyordum GTA 5 düşük ayarlar 1600*900'de 60FPS sabit alıyordum. Windows 8.1 PRO'ya geçtim LoL'de orta yüksek ayarlarda 60-90FPS GTA 5'de ise 720p ve görüntüyü pixelleştiren ayar ile 20-50FPS alıyorum. Sistem güncel değil ise driverlerin sadece Windows 10'da varsa kal ama sistemin düşük yani 7de kalman daha iyi.
Evet uygun windows 10 mimarisine geçebilirsiniz. Yazılım sıkıntısını duymadım. Ssd olmadan windwos 10 ile satılan bilgisayarlarda var zaten anladığım kadarıyla hızlı çalışan bir sistemin yok. Kaybedecek bir şeyinde yok. Yazılımı güncel tutmakta fayda var.

i3-2100, R7 240 2GB, 4GB 1333Mhz RAM ile Windows 7 Ultimate'de LoL oyununda maksimum ayarlar ve 1080p 120-200FPS alıyordum GTA 5 düşük ayarlar 1600*900'de 60FPS sabit alıyordum. Windows 8.1 PRO'ya geçtim LoL'de orta yüksek ayarlarda 60-90FPS GTA 5'de ise 720p ve görüntüyü pixelleştiren ayar ile 20-50FPS alıyorum. Sistem güncel değil ise driverlerin sadece Windows 10'da varsa kal ama sistemin düşük yani 7de kalman daha iyi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı