Windows 10'a geçtikten sonra yaşanan sıkıntılar

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
Ben önceden de Windows 10 kullanırdım sadece. 1 yıl kullanmadım sonra tekrar geçince yaşadığım bazı sıkıntılar var.
1.si internet çok yavaş.
Modemden uzakta kullandığım halde eskiden 12 Mbit gibi bir hız almaktaydım ama Windows 10'a geçince bu hız 1Mbit'lere kadar düştü. Bazen internet bağlanmıyor. Telefonum aynı yerde çok daha hızlı çekiyor.
2.si Intel HD Graphics family sürücüsünü güncellerken aldığım hata.
Bu konuyu daha önce açmıştım ama yine de yazmak istedim şu anda hiçbir sıkıntı yok sadece söyle bir hata almıştım.

1652522358251.png

Bu hatayı aldım daha sonra hiçbir sıkıntı olmadı yani belki ben öyle görüyorumdur.

3.hata ise oyunda 0xc000007b hatası.

Ben bu hatayı Win8.1 de de yaşamıştım ama DirectX indirme aracı ile sorunu çözmüştüm ama bunda o uygulama ile çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ağ bağdaştırıcınızın Aygıt kimliğini atar mısınız? Hız düşüklüğü sürücü ile alakalı olabilir.
Aynı şekilde ekran kartının Aygıt kimliğini de atın.
DirectX indirme aracını buradan deneyin.
Ayrıca bu paketi kurun: Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Apr 2022) Download
Oyun içindeki hata için Process Monitor dosyanızı atın ve üstteki dosyaları da indirin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Merhaba, ağ bağdaştırıcınızın kimliğini atar mısınız? Hız düşüklüğü sürücü ile alakalı olabilir.
Aynı şekilde ekran kartının kimliğini de atın.
DirectX indirme aracını buradan deneyin.
Ayrıca bu paketi kurun: Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Apr 2022) Download
Oyun içindeki hata için Process Monitor dosyanızı atın ve üstteki dosyaları da indirin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş

Ağ kimliği:

Qualcomm atheros AR956X kablosuz ağ bağdaştırıcısı.

PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_21301A3B&REV_01

Ekran kartı.

Intel HD Graphics.

PCI\VEN_8086&DEV_0A16&SUBSYS_228A1043&REV_0B

NVIDIA GeForce 820M.

PCI\VEN_10DE&DEV_1140&SUBSYS_228A1043&REV_A1

Diğer işlemleri yapacağım.
İnternet hızınızın yavaşlığı arka planda güncelleme indirdiği için olabilir.

Hepsini bitirdim ve 4 gün oldu galiba sanmıyorum.

Ağ kimliği:

Qualcomm atheros AR956X kablosuz ağ bağdaştırıcısı.

PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_21301A3B&REV_01

Ekran kartı.

Intel HD Graphics.

PCI\VEN_8086&DEV_0A16&SUBSYS_228A1043&REV_0B

NVIDIA GeForce 820M.

PCI\VEN_10DE&DEV_1140&SUBSYS_228A1043&REV_A1

Diğer işlemleri yapacağım.

Hepsini bitirdim ve 4 gün oldu galiba sanmıyorum.

Bilgisayarınız laptop mu? Laptop ise markasını söyler misiniz?

Hocam ben en son otomatik driver indirme sitelereinden driver indirince sorun yaşamıştım tekrar format atmak zorunda kalmıştım bunda öyle bir sıkıntı yaşar mıyım?

Hayır, burada herhangi bir program yok. Sıkıntı yaşamazsınız.
Hocam sorununuza 1 saat içinde bakacağım işim çıktı çünkü. Siz sonuçları atın gelince bakarım.

Son düzenleme:

Hocam aldığım hata şu.

1652526134062.png

Hocam aldığım hata şu.

1652526134062.png

Dediğiniz her şeyi yaptım şimdi durumu açıklayayım

Bütün C++ drictx hepsini yükledim başarı ile.

Ağ sürücüsünü yüklemeden fark ettimki int ciddi derecede hızlanmış buna sevindim ve gerek duymadım ekran kartı sürücüsüne gelecek olursak sorunum etikettekş gibi aldığım hata ise hala deva etmektreydi Process Monitor ile hatayı raporladım.

Bu da linki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı