Windows 10'a USB'den nasıl format atılır?

• ISO dosyasını indiriyorsun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun "seç" kısmından.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save and exit yaparak çık. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.

Boot menüsü yok.

Boot options yazıyor attığınız resme baktığım zaman. BIOS'u güncellemeyi de deneyebilirsiniz ama ben gördüm, boot options girin.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun "seç" kısmından.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save and exit yaparak çık. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.

Boot options yazıyor attığınız resme baktığım zaman. BIOS'u güncellemeyi de deneyebilirsiniz ama ben gördüm, boot options girin.

Hangisi.

Dosya Ekleri

• 16598603612861818082724421437882.jpg
    16598603612861818082724421437882.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı