Windows 10'a VirtualBox ile Windows 7 ve XP Kurmak

EmreYerlikaya

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar,

Windows 10 işletim sistemine sahibim ve bilgisayarıma Oracle VM VirtualBox kurdum. Bununla birlikte Windows 7 ve XP kurmak istiyorum.

Nedenine gelince; orta düzeyde bir beat yapımcısıyım ve bazı müzik yapım programlarımın çalışması için 7 ve XP'ye ihtiyacım var.

Asıl soru:

Bilgisayarımda C (222 GB SSD), D (488 GB HDD) ve E (443 GB HDD) olmak üzere 3 hard disk var. Tabi C'ye birşey yüklemesem bile 80 GB boş yerim var.

Ama asıl merak ettiğim; kurmak istediğim W7 ve XP tam olarak nereye yüklenecek? C'ye mi? D'ye mi? E'ye mi?

W7 ve XP'yi E'ye yüklemek istiyorum ama kurarken böyle bir seçenek yok sanırım!? YouTube vb. yerlerde araştırdım ve böyle bir şey göremedim!?

W7 ve XP'yi istediğim yere yükleyebilir miyim?

VirtualBox yerine VMWARE mi kur diyorsun? Hmm.. Peki bunu kurunca, W7 ve XP'yi; istediğim gibi D'ye veya E'ye kurabilir miyim?

Evet kurabiliyorsun. Uzun zamandır VMWARE'i kullanıyorum fazla bir sorun yaşamadım. Ara sıra bir hata veriyordu onun nedeni de programı direk kapattığım içindi. Çözümü basit hdd'yi gösterdiğin yerden bir dosyayı siliyordun şuan tam hatırlayamadım hatayı.

Evet kurabiliyorsun. Uzun zamandır VMWARE'i kullanıyorum fazla bir sorun yaşamadım. Ara sıra bir hata veriyordu onun nedeni de programı direk kapattığım içindi. Çözümü basit hdd'yi gösterdiğin yerden bir dosyayı siliyordun şuan tam hatırlayamadım hatayı.

Çok iyi! O zaman ben bunu kullanayım?

Peki ya hangi dosyayı siliyordun, hatırlıyor musun? Kolaylık olsun ki sorun çıkarmasın bana!

lck uzantılı dosya olması lazımdı hata mesajında belirtiyor zaten çok sık karşılaşacağınız bir hata değil. Ben sadece bana göre olumsuz tek bir yanı olduğunu söylemek istemiştim :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı