Windows 10'a yükseltme yaparken kişisel dosya ve uygulamaları koruyamamak

BB_28

Kilopat
Merhabalar. Bildirim alanındaki Windows 10 simgesine hala indirme linki gelmediği için ben de media creation tool kullanarak yükseltme yapmaya karar verdim fakat indirmeyi tamamladıktan sonra eklediğim resimdeki aşamada sorun yaşıyorum. Ben hiçbir şeyi silmeden Windows 10'a geçmek istiyorum ama buna izin vermiyor. Alt taraftaki açıklamada ise şimdiki Windows 8.1'imin Türkçe'den farklı bir dilde olduğu için böyle bir sorun olduğunu söylüyor ama doğru değil şu anki sistemim de Türkçe. Çözmenin bir yolu var mıdır?
fsgadf.png

Sanırım başlangıçta farklı bir dille kurmak istemişsin ya da öyle varsaymış, çünkü şu an dilin farklı demiyor farklı bir dil kurulacak diyor.

Sanırım başlangıçta farklı bir dille kurmak istemişsin ya da öyle varsaymış, çünkü şu an dilin farklı demiyor farklı bir dil kurulacak diyor.
Arkadaş yanlış bilgi vermiş.

Şimdi doğru bilgiyi veriyorum. Windows 8'in görüntü dilinin Türkçe olması işletim sisteminin Türkçe dil ile kurulum olduğunu göstermez. Bu komut ile Windows kurulum dilinizi öğrenin.

Kod:
DISM.exe /Online /Get-Intl

Daha sonra Media Creation Tool ile o dilde kurulumu indirin. İlk seçenek seçilebilir hale gelecektir. Yükseltme yaptıktan sonra tekrar Türkçe dilini denetim masası dil bölümünden yükleyebilirsiniz.

İkinci bir yol ise gene dism komutu ile kurulum dilini değiştirip Türkçe Windows 10 kurulum ile yükseltmek. Ben yükseltme yaparken tekrar kurulumu indirmemek için bu yola başvurdum. Daha sonra bilgisayar düzgün kapatılmadı ve düzgün başlatılmadı hataları ortaya çıktı. Tekrar kurulum yapmak zorunda kaldım. O yüzden ikinci yolu tavsiye etmem.

İlla Türkçe kurulum olsun istiyorsanız yükseltme yaptıktan sonra Türkçe kurulum USB'si ile temiz kurulum yapabilirsiniz.

Arkadaş yanlış bilgi vermiş.

Şimdi doğru bilgiyi veriyorum. Windows 8'in görüntü dilinin Türkçe olması işletim sisteminin Türkçe dil ile kurulum olduğunu göstermez. Bu komut ile Windows kurulum dilinizi öğrenin.

Kod:
DISM.exe /Online /Get-Intl

Daha sonra Media Creation Tool ile o dilde kurulumu indirin. İlk seçenek seçilebilir hale gelecektir. Yükseltme yaptıktan sonra tekrar Türkçe dilini denetim masası dil bölümünden yükleyebilirsiniz.

İkinci bir yol ise gene dism komutu ile kurulum dilini değiştirip Türkçe Windows 10 kurulum ile yükseltmek. Ben yükseltme yaparken tekrar kurulumu indirmemek için bu yola başvurdum. Daha sonra bilgisayar düzgün kapatılmadı ve düzgün başlatılmadı hataları ortaya çıktı. Tekrar kurulum yapmak zorunda kaldım. O yüzden ikinci yolu tavsiye etmem.

İlla Türkçe kurulum olsun istiyorsanız yükseltme yaptıktan sonra Türkçe kurulum USB'si ile temiz kurulum yapabilirsiniz.

çok teşekkür ederim, bir baktım da hakikaten ingilizceymiş kurulum dili eski windows'un, 3 yıl geçince unutmuşum tabi dil paketiyle kullandığımı, teşekkürler tekrar çok sağolun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı