Çözüldü Windows 10'da 100 saniye üzeri BIOS zamanı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Suneko

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERIA SATA SSD 480GB
Ekran kartı
Intel® HD 4400
Anakart
HP
İşlemci
i5-4200U
Merhaba. HP laptop kullanıyorum, BIOS süresi bazen 100 saniye üzerinde oluyor. Örnek olarak bugün 2 defa laptopumu açtım ikisi de 100 saniye üzeriydi ancak dün sorun yoktu. Bundan 1 ay öncesinde de böyle olmuştu. SSD değerlerini ve Görev Yöneticisi başlangıç uygulamalarını fotoğrafta görebilirsiniz. Çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    408,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    278,5 KB · Görüntüleme: 40
Çözüm
Sistem UEFI olarak mı kurulu? Gerçekten açılırken 100 saniye gibi bir sürede açılmıyorsa bug olmuş olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videoyu izleyerek kurulum yaptım. Windows laptopu aldığımda kuruluydu.
Sorunu çözdüm. Ancak hangi adım tam olarak çözdü bilmiyorum çünkü hepsini tek seferde yaptım. :)

1)Photoshop Crack sürümünü kurmuştum onu kaldırdım.
2)Görev yöneticisinde sistem uygulamaları hariç hepsini başlangıçta devre dışı bıraktım.
3)Laptopu kapattım.
4)Prizden çıkarıp güç tuşuna 15sn basılı tuttum.
5)Açılırken normal hızında açıldı.
Sistem UEFI olarak mı kurulu? Gerçekten açılırken 100 saniye gibi bir sürede açılmıyorsa bug olmuş olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videoyu izleyerek kurulum yaptım. Windows laptopu aldığımda kuruluydu.
Sorunu çözdüm. Ancak hangi adım tam olarak çözdü bilmiyorum çünkü hepsini tek seferde yaptım. :)

1)Photoshop Crack sürümünü kurmuştum onu kaldırdım.
2)Görev yöneticisinde sistem uygulamaları hariç hepsini başlangıçta devre dışı bıraktım.
3)Laptopu kapattım.
4)Prizden çıkarıp güç tuşuna 15sn basılı tuttum.
5)Açılırken normal hızında açıldı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı