Windows 10'da " Alt + F4" kısayolunda bilgisayarı kapatma seçeneği nasıl seçili bırakılır?

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Akşam işlerimi teslim edip alt + F4 > enter yaparak bilgisayarı kapatmaya alışığım. Ne olduysa menü değişmiş en üstte kapatma seçeneği yerine kullanıcı değiştir seçeneği çıkıyor. Alt + F4 yaptığımda en üstte bilgisayarı kapat olmasını istiyorum ki direkt enter yapıp kapatabileyim. Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?
Şimdiden teşekkürler. :)

Screenshot_1.png

Akşam işlerimi teslim edip alt + F4 > enter yaparak bilgisayarı kapatmaya alışığım. Ne olduysa menü değişmiş en üstte kapatma seçeneği yerine kullanıcı değiştir seçeneği çıkıyor. Alt + F4 yaptığımda en üstte bilgisayarı kapat olmasını istiyorum ki direkt enter yapıp kapatabileyim. Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1346694

Kendin seçince 2. defa yapınca olmuyor mu?
Bende öyle oluyor.

Oradaki seçenek seçildiği zaman 2. seferinde o kısım olur. Ama değiştirmek zor değil. Ok tuşlarını aşağı yukarı hareket ettirerek bunu halledebilirsin.

Eki Görüntüle 1346694

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada istediğiniz çözüm mevcut.

@XPLSG @SIRINDOSCARF Maalesef bir kere seçtiğimde hafızasına kazıyıp sonraki sefer aynı seçeneği çıkarmıyor.

@Retoucher Teşekkür ederim ama videodakini aynen yaptım bir şey değişmedi. :(
Shutdown için 2 değerini girmeyi deneyin.
@ibrahimkekec eğer yine olmazsa aşağıdaki yöntemi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Shutdown için 2 değerini girmeyi deneyin.
@ibrahimkekec eğer yine olmazsa aşağıdaki yöntemi deneyin.

Teşekkür ederim. Lokal grup politika sözünü Türkçe & İngilizce olarak arattım hiç bir şekilde çıkmadı bu menüyü nasıl açabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı