Windows 10’da Android Desteği için İhtimaller Güçleniyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 Android

Windows 10 üzerinde Android uygulamaların çalıştırılmasını konu alan projenin adı ‘Project Latte’ olacak. 2021 yılının ikinci yarısında yeni destek kullanıcılara sunulabilir. Microsoft’un Windows 10 için yerel Android uygulama desteğinden geçtiğimiz günlerde söz etmiştik. Şimdi ise özel bir belgede bulunan referanslara göre bu projenin gerçek olduğu söyleniyor. Üstelik Windows 10 önizleme yapılarını çalıştıran bazı Windows Insider’lar, […]

Devamı: Windows 10’da Android Desteği için İhtimaller Güçleniyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

İyice kullanıcıları Windows 10'a geçirmek için ellerinden geleni yapıyor Microsoft. Windows 10 Home 1511 sürümü kullanıyordum. Ve ısrarla 1909 güncellemesi istiyordu Update ile. Ne yapsam durduramıyordum. Ve 1 hafta civarı sonra 1909'un zorunlu bir şekilde 2004 sürüme geçmeleri gerektiği haberini duydum. Ve göz boyamak için bir sürü yenilik vaadediyorlar. Kullanıcıları ısrarla güncel olmasını zorluyorlar. Herkes güncel olmak istemeyebilir. Yakında 8.1'den de destek tamamen kalkarsa artık Android'li Windows 10'u yeni Edge ile kullanmak zorunda bırakacaklar bize☹️

İyice kullanıcıları Windows 10'a geçirmek için ellerinden geleni yapıyor Microsoft. Windows 10 Home 1511 sürümü kullanıyordum. Ve ısrarla 1909 güncellemesi istiyordu Update ile. Ne yapsam durduramıyordum. Ve 1 hafta civarı sonra 1909'un zorunlu bir şekilde 2004 sürüme geçmeleri gerektiği haberini duydum. Ve göz boyamak için bir sürü yenilik vadediyorlar. Kullanıcıları ısrarla güncel olmasını zorluyorlar. Herkes güncel olmak istemeyebilir. Yakında 8.1'den de destek tamamen kalkarsa artık Android'li Windows 10'u yeni Edge ile kullanmak zorunda bırakacaklar bize. ☹️
Güncellemelerin aslında kesinlikle zorlanmaması lazım, haklısınız. Çoğu insan sırf bu yüzden Windows 7 desteği kesildiği halde Windows 7 kullanmaya devam ediyor. Microsoft keşke bu güncellemeler konusunda biraz daha insaflı davransaydı.
Fakat tarayıcı konusunda illaki Edge kullanmak zorunda değilsin. Mesela ben Edge kullanıyorum fakat tanıdığım yakınlarımdan 2 tanesinden biri Google Chrome, diğeri ise Mozilla Firefox kullanıyor. Yani tarayıcı konusunda aslında zorlama yok (bazı reklamlar haricinde, ki onları da bayağıdır görmüyorum). Zaten tarayıcı konusunda da aynı 1990'larda olduğu gibi kullanıcıları zorlarlarsa o zaman devletler kesinlikle affetmez ve direkt tekelcilikten dolayı dava açar.

Windows 10 Android

Windows 10 üzerinde Android uygulamaların çalıştırılmasını konu alan projenin adı ‘Project Latte’ olacak. 2021 yılının ikinci yarısında yeni destek kullanıcılara sunulabilir. Microsoft’un Windows 10 için yerel Android uygulama desteğinden geçtiğimiz günlerde söz etmiştik. Şimdi ise özel bir belgede bulunan referanslara göre bu projenin gerçek olduğu söyleniyor. Üstelik Windows 10 önizleme yapılarını çalıştıran bazı Windows Insider’lar, […]

Devamı: Windows 10’da Android Desteği için İhtimaller Güçleniyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
İnşAllah.

Güncellemelerin aslında kesinlikle zorlanmaması lazım, haklısınız. Çoğu insan sırf bu yüzden Windows 7 desteği kesildiği halde Windows 7 kullanmaya devam ediyor. Microsoft keşke bu güncellemeler konusunda biraz daha insaflı davransaydı.
Fakat tarayıcı konusunda illaki Edge kullanmak zorunda değilsin. Mesela ben Edge kullanıyorum fakat tanıdığım yakınlarımdan 2 tanesinden biri Google Chrome, diğeri ise Mozilla Firefox kullanıyor. Yani tarayıcı konusunda aslında zorlama yok (bazı reklamlar haricinde, ki onları da bayağıdır görmüyorum). Zaten tarayıcı konusunda da aynı 1990'larda olduğu gibi kullanıcıları zorlarlarsa o zaman devletler kesinlikle affetmez ve direkt tekelcilikten dolayı dava açar.

Ben tarayıcı konusunda zorlama demedim😃.Reklamlarda Edge'nin Windows 10 için özel olarak yapılmış bir tarayıcı olmasını söylemeleri, Edge severleri de Windows 10'a bir nebze yakınlaştırıyor.

Geri
Yukarı