Windows 10'da anlık donmalar yaşanıyor

Serkan Özcan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Windows 10 20H2 sürümünü kullanmaktayım, tarayıcıda veya klasörler arası gezerken anlık donmalar yaşıyorum 1-2 saniyelik ama bu sürekli oluyor.
Bu çok sinir bozucu bir durum bunu nasıl çözebilirim veya başına böyle bir hata gelen var mıdır?

Merhabalar Windows 10 20H2 sürümünü kullanmaktayım, tarayıcıda veya klasörler arası gezerken anlık donmalar yaşıyorum 1-2 saniyelik ama bu sürekli oluyor.
Bu çok sinir bozucu bir durum bunu nasıl çözebilirim veya başına böyle bir hata gelen var mıdır?

Windows orijinal mi dürüst cevap ver.

Sürüm 21H2 mi 20H2 mi? Bende sürüm 21H2 kurulu. Fare ile ayarlarda veya dosya yöneticisinde gezerken anlık takılmalar oluyor farede. Fareyi yeni değiştirdim ondan kaynaklı olabilir. Windows arama yerine ''winver'' yazıp bakar mısınız hangi sürüm kurulu. Ayrıca sisteminizi belirtin.

HDD'den olabilir bende de aynı şekilde çıkarınca düzeldi.

Windows orijinal mi dürüst cevap ver.
Windows orjinal evet oem key ile etkinleştirdim.
Depolama birimi veya Ram kaynaklı olabilir. SSD mi kullanıyorsunuz Hard disk mi?
SSD kullanıyorum aslında bende bu durumdan şüpheleniyorum arkadaşlarıma soruyorum bu donma olmuyormuş onlarda.
Sürüm 21H2 mi 20H2 mi? Bende sürüm 21H2 kurulu. Fare ile ayarlarda veya dosya yöneticisinde gezerken anlık takılmalar oluyor farede. Fareyi yeni değiştirdim ondan kaynaklı olabilir. Windows arama yerine ''winver'' yazıp bakar mısınız hangi sürüm kurulu. Ayrıca sisteminizi belirtin.
Hocam şöyle şuanda 2004 sürümünü kullanıyorum 21h2 20h2 sürümlerindede aynı sorunu yaşadım Ryzen 5 1400 1050Ti 16 GB ddr 4 Ram
Bilgisayarım>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>Performans>En iyi performans için ayarla>uygula
Bu dediginiz yöntemde değiştirmedi

Son düzenleme:
Sizi bilmiyorum ama bende Windows 10 hatası gibi duruyor. Çünkü Windows 11'de böyle bir durum yok. Cihazdaki SSD'nin ne kadarı dolu. SSD yüzde 90 ve üzeri dolu ise böyle problemler yaşayabilirsiniz. Görev yöneticisinde hangi uygulamalar çalışıyor bakar mısınız? Ayrıca son zamanlarda hangi uygulamaları indirdiniz virüs bulaştırma ihtimaliniz var mı?

Geri
Yukarı