Windows 10'da arama çubuğunda beyaz simgeler var

AloneGamer

Hectopat
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve arama çubuğunda bir şey yazarken bazı simgeler beyaz gözüküyor. Özellikle Microsoft'un kendi uygulamalarında oluşan bir şey. Ve aşırı derecede rahatsız etmeye başladı bu artık bir çözüm bulalım şuna. Her türlü çözümü denedim local kısmından icon dosyasını sildim bunu yazmayın ve bunun dışında çoğu yöntemi denedim ama hiçbiri etki etmedi. Bilgisayarı defalarca yeniledim yeniden başlattım DLL onarıcı uygulamaları denedim ama hiçbiri etki etmedi şu olaya. Yarın tüm çözümleri tek tek deneyeceğim sabahleyin.

1665170939077.png

1665171057924.png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Iconcache" dosyasını sildikten sonra Görev Yöneticisi'nden explorer.exe'nin işlemi sonlandırın, sonrasında Görev Yöneticisi'nden yeni görev oluştura basıp explorer.exe'yi tekrardan başlatın ve düzelip düzelmediğini kontrol edin.

"Iconcache" dosyasını sildikten sonra Görev Yöneticisi'nden explorer.exe'nin işlemi sonlandırın, sonrasında Görev Yöneticisi'nden yeni görev oluştura basıp explorer.exe'yi tekrardan başlatın ve düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Şikayet ediyorum algılamada büyük miktarda sorunlarınız ver herhalde üstte yazdım bir işe yaramadığını.

Şikayet ediyorum algılamada büyük miktarda sorunlarınız ver herhalde üstte yazdım bir işe yaramadığını.

Gayet iyi anladım. Dediğim dosyayı silip sistemi yeniden başlatmak bazen işe yaramıyor. Söylediğim adımları yaptığınızda düzelme ihtimali var. Bir haftadır Microsoft'un Discord topluluğunda bu sorunu yaşayan kullanıcılar için bu çözümü öneriyoruz ve çoğunda sorun çözülüyor. İkinci bir adım daha var ama söylemekten vazgeçtim. Size yardımcı olmak isteyen insanlara böyle davranmanız hoş değil. İyi Günler.

Gayet iyi anladım. Dediğim dosyayı silip sistemi yeniden başlatmak bazen işe yaramıyor. Söylediğim adımları yaptığınızda düzelme ihtimali var. Bir haftadır Microsoft'un Discord topluluğunda bu sorunu yaşayan kullanıcılar için bu çözümü öneriyoruz ve çoğunda sorun çözülüyor. İkinci bir adım daha var ama söylemekten vazgeçtim. Size yardımcı olmak isteyen insanlara böyle davranmanız hoş değil. İyi günler.

Hocam şu an Microsoft topluluk Discord'una bende bir forum attım çözümlere baktım bununla alakalı hiçbir şey yok ve ayrıca ıconcache dosyasını zaten sildiğimi olmadığını belirttim hatam varsa özür dilerim ben çözüm ararken sizin onu yazmanız sinirlendi bir anlık.

Geri
Yukarı