Çözüm Windows 10'da Başlat Arama Çubuğuna Bir Şey Yazamamak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows 10'da arama çubuğuna yazı yazamamak. Birçok yerde aradım bulamadım en sonunda Microsoft yabancı forumun da unnoted adlı kullanıcı çözümü yazmış sağ olsun. Çok sinir bozucu bir şey, başlata tıklıyorsunuz bir şeyler yazacaksınız yazmıyor aynı zaman da görev çubuğu ayarlarında da yazmıyordu.

Çözüm:
Windows + r
C:\Windows\system32\ctfmon.exe
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenleme.
Bilgisayarı her yeniden başlattığınız da her seferinde aynı işlemi yapmak gerektiğini fark ettim. MSConfig'e bu exe yi başlatmasını söyleyerek hallettim.
Windows + r sonrasında yukarıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
Başlata regedit yazın ve bu yolu izleyin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Sag tıkla.
Yeni dize değeri ismini.
ctfmon.exe yazdıktan sonra değer verisini.
C:\Windows\system32\ctfmon.exe olarak giriyoruz.
Ve halloluyor. :D çok sinir bozcu şey lanet olası. :D

Kardeşim, Allah razı olsun. Çok teşekkürler. Sayende yaptım. Kafayı yemek üzereydim sağ olasın.

Bunu yaptıktan sonra bilgisayar açıldığında mouse ile masaüstü simgelerine tıklayamıyorum ve imleç bir şey çalışıyormuş gibi sürekli dönen simge haline geliyor. Anladığım kadarıyla her başlangıçta bu exe çalıştığı için bir kısır döngü oluyor ve bilgisayar masaüstünü başlatamıyor. Çünkü boştayken bellek kullanımı %40 civarı iken bu durumda %30 oluyor.

Windows 10'da arama çubuğuna yazı yazamamak. Birçok yerde aradım bulamadım en sonunda Microsoft yabancı forumun da unnoted adlı kullanıcı çözümü yazmış sağ olsun. Çok sinir bozucu bir şey, başlata tıklıyorsunuz bir şeyler yazacaksınız yazmıyor aynı zaman da görev çubuğu ayarlarında da yazmıyordu.

Çözüm:
Windows + R

Düzenleme.
Bilgisayarı her yeniden başlattığınız da her seferinde aynı işlemi yapmak gerektiğini fark ettim. Msconfige bu exe yi başlatmasını söyleyerek hallettim.
Windows + R sonrasında yukarıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
Sag tıkla
Yeni Dize Değeri ismini
ctfmon.exe yazdıktan sonra değer verisini
Ve halloluyor. :D Çok sinir bozcu şey lanet olası. :D
Çok teşekkür ederim kardeş. Sonunda kurtuldum bu sorundan :)

Çözüm:
Windows + R

Düzenleme.
Bilgisayarı her yeniden başlattığınız da her seferinde aynı işlemi yapmak gerektiğini fark ettim. Msconfige bu exe yi başlatmasını söyleyerek hallettim.
Windows + R sonrasında yukarıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
Sag tıkla
Yeni Dize Değeri ismini
ctfmon.exe yazdıktan sonra değer verisini
Ve halloluyor. :D Çok sinir bozcu şey lanet olası. :D
inanılır gibi değil kodu otomatik girdim ve çalıştı

Yeni konular

Geri
Yukarı