Windows 10'da Başlat Düğmesi Çalışmıyor

fatsey

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 10 64 Bit kullanıcısıyım. Bütün güncelleştirmeler yüklü (Son sürüm kullanıcısıyım). Ancak bazen başlat düğmesi çalışmayabiliyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda sorun çözülebiliyor. Ancak sürekli kapat/aç uğraşmak istemiyorum. Aynı şekilde başlat düğmesinin yanındaki arama düğmesi, dosya yönetici/explorer aracılığı ile Ayarlar ve Program ekle/kaldır bölümleri de çalışmıyor. Malwarebytes yükledim ve taramada hiçbir şey bulamadı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir tema seçip dener misin?

Daha önce de böyle bir problemde farklı tema kullanınca sorun yaşamamıştı sanki birisi. Kısa yoldan çare olması maksadıyla yazdım. Bir dene, olmazsa Technopat'ın bu konuyla ilgili de çok güzel bir kaynağı var zaten ; Çözüm: Windows 10 Başlat Menüsü Açılmıyor - Technopat

Başlat düğmesi çalışmıyorken Kişiselleştirme ve Ekran Ayarları da çalışmıyor. Dolayısıyla tema değiştiremiyorum. İlginç olan nokta ise bu zamana kadar böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Tahminim; gelen güncellemelerden biri yüzünden böyle bir sıkıntı yaşıyorum. (Ve ya kurduğum bir program yüzünden)

Technopat'ın çözüm makalesini ve Umur Maden'in yöntemini bir deneyeyim bakalım.

Tekrar merhaba,
Kendimce şöyle bir akıl yürüttüğümü söylemiştim; daha önceden sıkıntı yoktu, son günlerde sıkıntı ortaya çıktı; öyleyse ya bir güncelleme ya da yakın zamanda kurduğum bir program bu hataya neden oluyordu. En son kurduğum programlara baktım ve AirDroid Desktop Client programı dikkatimi çekti. Bu programı kaldırdım, 4-5 gündür hiç bir sıkıntı olmadan kullanıyorum başlat düğmesini. Muhtemelen bu program yüzünden sıkıntı yaşadığımı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı