Windows 10'da bozulmuş kullanıcı nasıl kurtarılır?

Arkadaşlar ben bir davarlık yapıp kullanıcılar klasöründeki tron adlı (gizli) dosyayı sildim ve PC'yi yeniden başlattığımda kızılkaya(kaya) adlı kullanıcım yeni bir kullanıcı açmışım gibi oldu. PC'yi her kapayıp açtığımda ise Windows hazırlanıyor diyor ve yine aynı şekilde sanki yeni kullanıcı hesabı açmışım gibi oluyor. Evde 1 gündür kafayı yiyorum. PC'yi yedeklemediğim için geri yükleme de yok. Şu anda yeni bir kullanıcı hesabı açtım ve onunla buraya konu açtım, ama ben o kullanıcı hesabımı istiyorum :( İçinde 28 GB'lik veri falan var Appdata'yla birlikte. Kull. Hesabı tamiri falan yok mudur acaba, veya sildiğim dosyayı tam hali ile geri getirme. Gerçi Recuva adlı programı denedim ama pek bir şey göstermedi.

Ekleme:
(Kızılkaya(kaya) kullanıcı klasörünün içinden hiçbir şey silmedim bu arada.

Bayağı araştırdım ama benim yaşadığım sorunu yaşayan çok kişi olmadığından bulamadım çözümünü belki burada konu açarak bulabilirim diye yazdım. Veya @Recep Baltaş abim cevap verirse çok sevinirim ne yapmam ile ilgili. Burada da çözüm bulamazsam yeni kullanıcım ile devam edeceğim ama bunu yapmak istemiyorum.

Dosya Ekleri

• kull.png
    kull.png
    148,6 KB · Görüntüleme: 39
  • kull1.png
    kull1.png
    703,8 KB · Görüntüleme: 33
Klasörlerin adını değiştirmeyi denedin mi? Pek sanmıyorum olacağını ama. Çünkü başka kayıtlarda vardır kullanıcılarla ilgili. Olmadı kurtarmak istediğin klasördeki tüm dosyaları yeni bir kullanıcı oluşturup onun içine at. Sonra o kullanıcı ile gir dene. "Taner" yazan yeni attığına at demedim dikkat edersen, o da bozulmasın diye :)

Klasörlerin adını değiştirmeyi denedin mi? Pek sanmıyorum olacağını ama. Çünkü başka kayıtlarda vardır kullanıcılarla ilgili. Olmadı kurtarmak istediğin klasördeki tüm dosyaları yeni bir kullanıcı oluşturup onun içine at. Sonra o kullanıcı ile gir dene. "taner" yazan yeni attığına at demedim dikkat edersen, o da bozulmasın diye :)

İlk dediğin olmaz kral.
2. dediğini direk Taner'e attım bozulacağını sanmam öyle kullancaz artık. (kızılkaya adlı kullanıcı klasöründe herhangi bir sorun yok sadece tron adlı dosyayı sildiğim için kızılkaya kullanıcısını görmüyor Windows. Galiba o tron dosyası Windows'un veya kızılkaya kullanıcısnın bir parçası falandı. Her neyse gg oldu kullanıcı :/. Yine de cevabın için teşekkürler...

Geri
Yukarı