Çözüm Windows 10'da Dosya Gezgini Üzerinde Çalışılıyor Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmetari

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ilk makalem de Windows 10 kullanıcılarının sık rastladığı Dosya Gezgininde, özellikle de exe. uzantılı program arşivinde gezinirken [Üzerinde Çalışılıyor...] deyip dakikalarca öyle kalması ve ardından [Yanıt vermemesi] ile ilgili Mustafa adlı arkadaşımın bizzat kendi bulduğu bir çözümü ben de sizlerle paylaşmak istedim.
Kayıt Defterinde yapacağınız ufak bir düzenlemeyle bu sorundan sonsuza dek kurtulabilirsiniz...
Lafı fazla uzatmadan, hemen çözüme geçelim. :)

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz en iyi sonucu almanız açısından mühim.

Klavyeden Windows + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyor ve "regedit" yazıyorsunuz.

windefenderwin10-1.png

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" yolunu izliyorsunuz.

11.png

Boş alanda sağ tıklıyor ve Yeni – DWORD (32-bit) Değerini seçiyorsunuz.

12.png

DisableAntiSpyware yazıyorsunuz. DisableAntiSpyware’e sağ tıklayıp değer verisini "1" olarak girmeniz yeterli olacaktır...

13.png

Son olarak sisteminizi yeniden başlattığınızda Windows Defender devre dışı kalmış olacak ve Dosya Gezginindeki bu sorundan sonsuza dek kurtulmuş olacaksınız...

Bir teşekkür yeter, kalın sağlıcakla... :)

Sorunun çözümü;
Mustafa Güngörmez ve Mehmet Arı tarafından bulunmuştur...

Not: Sisteminizde yapacağınız yanlış değişikliklerden dolayı oluşacak sorunlardan biz sorumlu değiliz, yapıp yapmamanız tamamen size kalmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038, Anti Virüs olması gereken birşey zaten, windows defender, Anti virüs yerine kullanmak akıl kârı değil.

Güncellemek demişsin, neyi güncellemekten bahsediyorsun?

@Murat5038 Güncellemeler zaten açık, otomatik indiriyor. [emoji4]

Bahsettiğim şeyle hiç bir alakası yok...

Windows defender klasörler arası gezerken sürekli tarama yapar.
Özellikle de programların olduğu klasöre girerken pc yanıt vermiyor, bende çözümü windows defender'i kapatarak ulaştım.

Şuanda hiç bir sıkıntı yok.

Anti virüs kullanmama taraftarı değilim zaten, Ben "Comodo Antivirüs" kullanıyorum.

Ayrıca bazı güncellemeler pc'de performans düşüklüğüne sebep oluyor.

Merhaba aynı sorun bende de yaşandı ama benim bilgisayarım 32 bit değil 64 bit aynı işlemi yaparken 64 seçmeli ve ona göre yapmalıyım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı