Windows 10'da durduk yere Outlook açılıyor

Setro

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Başlıkta da görüldüğü üzere bilgisayarı kullanırken bazen durduk yere bilgisayarın kendi posta uygulaması (Outlook) açılıyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim?

Hmm ESET veya BitDefender indirmeyi deneyebilirsin yine olmazsa rkill deneyebilirsin rkill silmez ama engeller.
Malwarebytes'taki sorun düzeldiğinde indirip tarama yapacağım hocam. CMD üzerinden bilgisayarıma bağlı IP'lere baktım. RAT yememişim gibi gözüküyor. Şüpheli hiçbir dosyayı indirmiyorum.

Eğer sorun rattan kaynaklanıyor ise bu programlar çözer ama gelişmiş bir malware ise iş biraz zorlaşır. Ama dediğim gibi bunlarla alakası bile olmayabilir. Outlookun sistem kodlarinda vesaire hata olabilir

Malwarebytes'taki sorun düzeldiğinde indirip tarama yapacağım hocam. CMD üzerinden bilgisayarıma bağlı IP'lere baktım. RAT yememişim gibi gözüküyor. Şüpheli hiçbir dosyayı indirmiyorum.
Outlook dışında başka bir programdada sorun yaşıyormusun bu tarz?

Eğer sorun rattan kaynaklanıyor ise bu programlar çözer ama gelişmiş bir malware ise iş biraz zorlaşır. Ama dediğim gibi bunlarla alakası bile olmayabilir. Outlookun sistem kodlarinda vesaire hata olabilir

Outlook dışında başka bir programdada sorun yaşıyormusun bu tarz?
Hayır hocam sadece Outlook.

Bilgisayarımdaki başka hiçbir uygulama kendiliğinden açılmıyor. Sadece Outlook kendiliğinden açılıyor.

Eğer RAT vesaire yok ise yüksek ihtimalle kaynak kodları ile ilgilidir silip yüklemeyi deneyin.
Windows'un kendi posta uygulamasını silip nasıl yükleyeceğim hocam

Siz öyle deyince panik yaptım biraz fakat şüpheli gözüken dosyaları indirmiyorum ve ek olarak CMD üzerinden baktım bilgisayarıma bağlı olan IP'lerde SYS_SENT diye bir şey yoktu. RAT yememişimdir diye düşünüyorum.

@DarkKnight001 Malwarebytes ile tarama yaptım tehdit bulmadı hocam.

Son düzenleme:
Windows'un kendi posta uygulamasını silip nasıl yükleyeceğim hocam

Siz öyle deyince panik yaptım biraz fakat şüpheli gözüken dosyaları indirmiyorum ve ek olarak CMD üzerinden baktım bilgisayarıma bağlı olan IP'lerde SYS_SENT diye bir şey yoktu. RAT yememişimdir diye düşünüyorum.

@DarkKnight001 Malwarebytes ile tarama yaptım tehdit bulmadı hocam.
Uygulamalar kısmından kaldırıp internetten yüklmeyi dene

Geri
Yukarı