Çözüldü Windows 10'da farede gecikme mevcut

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demaskimos2

Femtopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım mouse ve klavyemde lag sorunları başladı. Sadece oyunlar değil, masaüstünde bile oluyor. İnternette dolaşan donma ile ilgili çözümlerin hepsini denedim (driver güncelleme, güç yönetimi düzenleme, USB port değiştirme, farklı mouse ile deneme, poling Rate düşürme vs.), hiçbiri sonuç vermedi. Birçok kişi format ile düzelmediğini söylemiş, nasıl düzelteceğim ile ilgili fikri olan varsa çok mutlu olurum.

Gigabyte B550M-S2H.
Ryzen 3600X.
Adata XPG SX8200 PRO.
500W güç kaynağı.
HyperX 16 GB RAM.
ASUS GTX 960.
G402 mouse.
Razer Ornata klavye.

Çözüm
Mouse klavye sorunu gitti Microsoft community de biri sürücüleri tek tek kapatıp deneyerek Razer uygulamasının yaptığını fark ettim ama ondan sonra FPS dropları başladı güç kaynağı değiştirdim ondandır diye yine fayda etmedi hala bakınıyorum.

Sağ ol. Benim sorun monitördeymiş. Şimdi benim sorun çözüldü. İnşallah sen de bir çözüm bulursun.
İlk önce donanımsal sorularla başlayalım. Klavyeni ve mouse'unu bilgisayara nasıl bağlıyorsun? USB ile mi? Eğer kasanın ön tarafında yer alan usb ile bağlıyorsan arka taraftaki usb'lerle bağladığında gecikmede değişiklikler oluyor mu?

Yazılımsal sorulara geçelim. Mouse ve klavyenin markası ne? O markalara ait yazılımları yükledin mi? Yazılımların içinde gecikmeyle ilgili bir seçenek var mı? Aklıma gelen hemen hemen tüm soruları sordum sanırım.

İlk önce donanımsal sorularla başlayalım. Klavyeni ve mouse'unu bilgisayara nasıl bağlıyorsun? USB ile mi? Eğer kasanın ön tarafında yer alan usb ile bağlıyorsan arka taraftaki usb'lerle bağladığında gecikmede değişiklikler oluyor mu?

Yazılımsal sorulara geçelim. Mouse ve klavyenin markası ne? O markalara ait yazılımları yükledin mi? Yazılımların içinde gecikmeyle ilgili bir seçenek var mı? Aklıma gelen hemen hemen tüm soruları sordum sanırım.
sanırım tam açıklayıcı yazamadım dediklerinizi hali hazırda denedim usb ile arkadaki portlara takılıve mouse logitech klavye razer uygulamaları indirip hem driverları hem de herhangi gecikme ile ilgili şeyleri kontrol ettim.

Konuyu biraz hortlatmış gibi oldum ama, bende de aynı problem var. Artık çok sıkmaya başladı. Farklı mouse takıyorum, 1 hafta veya 3 gün normal çalışıyor, ardından gecikmeye başlıyor. Konu sahibi herhangi bir çözüm bulduysan bana da anlatabilir misin?
Bende;
Format işe yaramadı.
Yeni mouse almak işe yaramadı.
BIOS update işe yaramadı.
Güncelleme ve driverleri yüklemek işe yaramadı.
Ön ve arka USB girişlerinde de herhangi bir değişiklik yok.
Artık çok can sıkıcı bir durum benim için.

Konuyu biraz hortlatmış gibi oldum ama, bende de aynı problem var. Artık çok sıkmaya başladı. Farklı mouse takıyorum, 1 hafta veya 3 gün normal çalışıyor, ardından gecikmeye başlıyor. Konu sahibi herhangi bir çözüm bulduysan bana da anlatabilir misin?
Bende;
Format işe yaramadı.
Yeni mouse almak işe yaramadı.
BIOS update işe yaramadı.
Güncelleme ve driverleri yüklemek işe yaramadı.
Ön ve arka USB girişlerinde de herhangi bir değişiklik yok.
Artık çok can sıkıcı bir durum benim için.
mouse klavye sorunu gitti microsoft community de biri sürücüleri tek tek kapatıp deneyerek razer uygulamasının yaptığını farkettim ama ondan sonra fps dropları başladı güç kaynağı değiştirdim ondandır diye yine fayda etmedi hala bakınıyorum.

Mouse klavye sorunu gitti Microsoft community de biri sürücüleri tek tek kapatıp deneyerek Razer uygulamasının yaptığını fark ettim ama ondan sonra FPS dropları başladı güç kaynağı değiştirdim ondandır diye yine fayda etmedi hala bakınıyorum.

Sağ ol. Benim sorun monitördeymiş. Şimdi benim sorun çözüldü. İnşallah sen de bir çözüm bulursun.

Çözüm

Geri
Yukarı