Çözüm Windows 10'da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Gerçekten beni büyük bir sıkıntıdan kurtardın... Aşırı hantal bir uygulama gerçekten berbat. Sırf teşekkür etmek için hesap oluşturduğumu da belirtmek isterim. Size minnettarım. <3

İyi günler arkadaşlar. Bugün birçok kişi Windows 10'a geçti fakat Windows 10'da fotoğraflarımıza bakmak istediğimizde "Fotoğraflar" isimli hem yavaş hem de fotoğrafları bulanık gösteren bir program karşılıyor bizi. Olur da eski "Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi"ne dönmek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

1. Yeni bir metin belgesi açıp metin belgesinin içine aşağıdaki kodları baştan sona aynen kopyalayın.
  2. Bu metin belgesini Dosya kısmında Farklı Kaydet olarak kaydedin.
  3. Bize dosyanın ismini ve kayıt türünü soracaktır. Dosya ismini "viewer.reg" ve kayıt türünü de "Tüm dosyalar" olarak ayarlayıp masaüstüne kaydedin.
  4. Masaüstüne kaydettiğiniz bu "viewer.reg" dosyasını çift tıklayarak açın ve kayıt defterine ekleyin.

Bundan sonra yapmanız gereken bir fotoğrafa tıklayıp Özellikler > Birlikte aç > Değiştir'e tıkladığınızda "Diğer seçenekler" adı altında Windows Fotoğraf Görüntüleyici görünecektir. Varsayılan olarak seçerek sorunu çözebilirsiniz.

Eki Görüntüle 92123

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Saygılarımla.
Stabil bir işletim sistemi kullanmak için LTSC sürümü yükledim. Gerçekten gereksiz gördüğüm bir çok özellik yok ve işletim sistemi çok güzel çalışıyor. Tek eksiği fotoğraf görüntüleyici idi. Sayenizde onu da başardım. Çok mutlu ettiniz beni. Eğer bu olmasaydı win 7 yüklemek zorunda kalacaktım.
Eksik olmayın. Saygılar.

Böyle güzel bir bilgiye sayende böyle kolay ulaşmak. Teşekkürler hala fayda sağlıyor. 7 yıllık konu 🤞 Direk dosyayı vermek yerine anlattığın için de ayrıca teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı