Windows 10'da genel yedek nasıl alınır?

Tunayolcu

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SiliconPower 1TB SSD
Ekran kartı
4GB GDDR5 NVIDIA GTX 1050 Ti 128 Bit
İşlemci
Intel Coffee Lake Core i5-8300H
Bilgisayarımı komple ayrı bir HDD'ye yedeklemek istiyorum. İstediğim şöyle bir şey; oldu da depolamam bozuldu, SSD bozuldu, yedek HDD'yi takıp bilgisayarı onunla açmak istiyorum. Arada bir de bu HDD'yi bilgisayara takıp yedeği güncelleyeceğim. Bilgisayar Windows 10 laptop, USB 3,0 ile bağlayacağım. Nasıl bir yedekleme yapmalıyım?

Clonezilla ile imaj alıp imaj dosyasını yedekleyebilirsiniz. Bu şekilde komple işletim sistemi yedeklenebiliyor. Windows'unuz bozulduğu zaman imajı geri yükleyip sisteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Clonezilla ile imaj alıp imaj dosyasını yedekleyebilirsiniz. Bu şekilde komple işletim sistemi yedeklenebiliyor. Windows'unuz bozulduğu zaman imajı geri yükleyip sisteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Yedek aldıktan sonra yedek diski pc ye takınca karşıma dosyalar çıkacak mı? Atıyorum yedeği aldım, 1 ay boyunca fotoğraf video video birikti. Bunları yedeğe atmak için imaj dosyasını yedeklediğim HDD'yi takınca dosyaları oraya atabilir miyim? yoksa yine tamamen yedek mi almam gerekir?

Yedek aldıktan sonra yedek diski PC'ye takınca karşıma dosyalar çıkacak mı? Atıyorum yedeği aldım, 1 ay boyunca fotoğraf video video birikti. Bunları yedeğe atmak için imaj dosyasını yedeklediğim HDD'yi takınca dosyaları oraya atabilir miyim? Yoksa yine tamamen yedek mi almam gerekir?

Tamamen disk yedeği almanız gerekir. Clonezilla programı disk bölümlerini ve içindeki verileri yedekler. Her bir disk bölümü ayrı ayrı dosyalarda tutulur ve imaj geri yüklenirken bu dosyalar içindeki veriler disk bölümü olarak geri yazdırılır.

Bilgisayarımı komple ayrı bir HDD'ye yedeklemek istiyorum. İstediğim şöyle bir şey; oldu da depolamam bozuldu, SSD bozuldu, yedek HDD'yi takıp bilgisayarı onunla açmak istiyorum. Arada bir de bu HDD'yi bilgisayara takıp yedeği güncelleyeceğim. Bilgisayar Windows 10 laptop, USB 3,0 ile bağlayacağım. Nasıl bir yedekleme yapmalıyım?

Söylenenlerin haricinde;
DISM++ ile install.wim olarak alır, ISO kalıbına PowerISO vs. ile mont yapar temiz kurulum seklinde de tekrar yükleyebilirsin...

Geri
Yukarı